Kondolencje Benedykta XVI w zw. z katastrofą

Kondolencje Benedykta XVI w zw. z katastrofą
(fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / slo

Ojciec Święty za pośrednictwem Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone przesłał na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Józefa Michalika telegram kondolencyjny w związku z tragiczną katastrofą kolejową pod Szczekocinami.

Poniżej zamieszczamy oryginał papieskich kondolencji:

Ekscelencjo,

Czcigodny Księże Arcybiskupie,

Jego Świątobliwość Benedykt XVI z bólem przyjął wiadomość o katastrofie kolejowej, jaka wydarzyła się w sobotę wieczorem w Szczekocinach koło Zawiercia, w której śmierć poniosło kilkanaście osób, a wielu zostało rannych. dla wszystkich, których to tragiczne wydarzenie napełniło bólem i smutkiem, przesyła na ręce Księdza Arcybiskupa, jako przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wyrazy duchowej łączności i współczucia.

Ojciec Święty zapewnia o swojej modlitwie za świętej pamięci tragicznie zmarłych i jednoczy się w żałobie z ich rodzinami i z całą Polską.

Wszystkich pragnie umocnić słowami Świętego Pawła: "Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z nim" (1 Tes 4, 14).

Dla świętej pamięci zmarłych wyprasza łaskę Bożego miłosierdzia i dar życia wiecznego. Rannym i poszkodowanym życzy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił. Rodzinom ofiar tragicznego wypadku i ich bliskim uprasza łaskę męstwa i ukojenie w bólu. wszystkim udziela z serca apostolskiego błogosławieństwa. Łącząc się z Ojcem Świętym również ze swej strony przesyłam szczere wyrazy współczucie i duchowej jedności.

Oddany w Panu

+ Tarcisio kard. Bertone, sekretarz stanu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kondolencje Benedykta XVI w zw. z katastrofą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.