Konferencja Mediów Polskich bez "katolików"

Konferencja Mediów Polskich bez "katolików"
(fot. wikipedia.pl)
KAI / wm

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystąpiło dziś z Konferencji Mediów Polskich. "Sposób ignorowania przez Konferencję Mediów Polskich naszego Stowarzyszenia jest nie do zaakceptowania" - czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu, w którym ks. dr Bolesław Karcz, prezes KSD wyraża oburzenie z powodu niepoinformowania stowarzyszenia o wczorajszym posiedzeniu, na którym wybrano nowy skład Rady Etyki Mediów.

Poniżej publikujemy pełny tekst oświadczenia Katolickiego Stowarzyszenia Mediów:

KSD występuje z Konferencji Mediów Polskich

Zarząd Główny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy z dniem 7 kwietnia 2011 r. podjął decyzję o wystąpieniu z Konferencji Mediów Polskich.

Sposób ignorowania przez Konferencję Mediów Polskich naszego Stowarzyszenia jest nie do zaakceptowania. Jak się dowiedzieliśmy, w środę 6 kwietnia, została wybrana przez KMP nowa Rada Etyki Mediów. W jej skład weszło 13 członków. Nikt z Konferencji Mediów Polskich nie poinformował Zarządu KSD o terminie wyborów. W trakcie działalności Rady Etyki Mediów Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy jako współzałożyciel Konferencji Mediów Polskich i jeden z podmiotów-sygnatariuszy Karty Etyki Mediów zawsze delegowało do Rady jednego ze swoich członków oraz brało udział w wyborze jego składu. Prawo to mieliśmy zagwarantowane w statucie KMP.

W związku ze skandalicznym zachowaniem Konferencji Mediów Polskich, nasze Stowarzyszenie nie widzi możliwości dalszej współpracy z z tym gremium.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy powstało w ramach odradzających się struktur życia społecznego po przełomie lat osiemdziesiątych. Naszym celem było i jest nastawienie na demokratyzację życia po okresie totalitarnego zniewolenia osoby ludzkiej i wolności słowa. Odbieranie nam głosu przez Konferencję Mediów Polskich, której KSD było współzałożycielem – uważamy za eliminację głosu środowisk katolickich.

W imieniu Zarządu Głównego KSD
Ks. dr Bolesław Karcz,
prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Konferencja Mediów Polskich bez "katolików"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.