Kontrola w Kongregacji Kultu Bożego rodzi obawy konserwatystów

Kontrola w Kongregacji Kultu Bożego rodzi obawy konserwatystów
(fot. Shalone Cason / Unsplash)
CNS / vidanueva / kk

Zanim nominuje następcę kardynała Saraha, papież Franciszek zlecił konsultację w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Informację o wizytacji kanonicznej podał francuski serwis Riposte Catholique. Wizytację ma przeprowadzić bp Claudio Maniago, przewodniczący komisji liturgicznej włoskiego episkopatu i członek Kongregacji. Biskup ma za zadanie sporządzić całościowy raport dotyczący stanu Kongregacji.

W konserwatywnych mediach katolickich pojawiły się opinie wyrażające obawy, ponieważ bp Maniago rzekomo jest przeciwnikiem otwarcia na liturgię w rycie nadzwyczajnym.

Sekretarz Kongregacji bp Arthur Roche zapytany przez Catholic News Service, informuje, że wizytacja nie jest śledztwem, ale „konsultacją” przypominającą tę, którą przeprowadza biskup diecezjalny z wikariuszem generalnym, przy nominacji nowego proboszcza. „Chodzi o to by poznać potrzeby parafii, jej sytuację bieżącą, jak również kierunki, w jakich może zmierzać” – wyjaśnia duchowny.

DEON.PL POLECA

źródła: CNS / vidanueva / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Porosło

Odkryj tajemnicę, która przemienia świat

Kluczowym pytaniem, które stawiam sobie od wielu lat, a które stało się źródłem powstania tej książki, jest kwestia relacji, jaka zachodzi między liturgią a życiem konkretnego człowieka, między świętymi celebracjami...

Skomentuj artykuł

Kontrola w Kongregacji Kultu Bożego rodzi obawy konserwatystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.