Koronawirus u braci kapucynów w Krakowie

Koronawirus u braci kapucynów w Krakowie
(fot. Zygmunt Put Zetpe0202 / CC BY-SA 4.0)
KAI / kk

U czterech uczestników zakończonej w piątek kapituły prowincjalnej kapucynów potwierdzono zakażenie koronawirusem. W obradach kapitulnych krakowskiej prowincji uczestniczyło kilkudziesięciu delegatów z różnych domów zakonnych.

- Bracia zostali zakażeni pomimo zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa w związku z pandemią – informuje rzecznik prasowy krakowskiej prowincji kapucynów br. Artur Borkowski.

DEON.PL POLECA

- Wszyscy niezwłocznie, od momentu zaobserwowania u siebie niepokojących objawów, poddali się samoizolacji. Wspólnoty, w których mieszkają, poddają się decyzjom sanepidu – dodaje.

Zakonnik podkreśla, że każdy z braci obecnych na kapitule został zobowiązany do autoobserwacji, a w razie jakichkolwiek objawów - do natychmiastowego kontaktu z lekarzem POZ.

Od początku pandemii w krakowskiej prowincji braci kapucynów działa grupa zarządzania kryzysowego, z którą wszyscy bracia są w stałym kontakcie. - Od tego czasu kierujemy się wydanymi przez nich i uzgodnionymi z sanepidem procedurami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem - wyjaśnia br. Borkowski.

Bracia kapucyni proszą o modlitwę o zdrowie dla chorych współbraci i całej wspólnoty braterskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Koronawirus u braci kapucynów w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.