Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zachęca do wspierania uchodźców

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zachęca do wspierania uchodźców
(fot. phunkod / shutterstock)
3 lata temu
PAP / pch

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zachęca wiernych do modlitwy i materialnej pomocy ludziom uciekającym przed prześladowaniami, wojną i przemocą - poinformowało Biuro Prasowe Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w oświadczeniu przesłanym PAP, a wydanym na Światowy Dzień Uchodźcy.

W środę przypada Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 r.

Jak czytamy w oświadczeniu, Konsystorz i Rada Synodalna Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP "ze zrozumieniem, świadomością złożoności problematyki oraz kierując się poczuciem odpowiedzialności i miłości do człowieka w każdej jego sytuacji życiowej", przyłącza się do prowadzonych tego dnia akcji i zachęca Polaków do pamięci, modlitwy i materialnej pomocy oraz aktywnej współpracy na rzecz zrozumienia i rozwiązania problemów ludzi uciekających przed prześladowaniami, wojną i przemocą.

Autorzy tekstu poinformowali, że na znak solidarności z uchodźcami i w celu uświadomienie problemów, z jakimi się borykają, na budynku Centrum Luterańskiego w Warszawie zawisła flaga uchodźcy, zaprojektowana przez artystkę syryjskiego pochodzenia Yarę Said, metaforycznie odnosząca się do kamizelki ratunkowej. Jak wyjaśnili, akcja ta jest organizowana we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Zachęcili też mieszkańców Warszawy do udziału w międzynarodowym pikniku na łące Leśmiana (skwer przy Muzeum Polin od strony ul. Edelmana), organizowanym w sobotę przez pracowników i wolontariuszy Fundacji Ocalenie i pracowników Muzeum Polin. Uczestnicy pikniku będą mogli zjeść potrawy kuchni syryjskiej i czeczeńskiej przygotowane przez uchodźczynie z tych krajów. Autorzy wezwali też parafie i diecezje do przeprowadzenia warsztatów wprowadzających w tematykę zagadnień dotyczących uchodźców i możliwych form pomocy, organizowanych przez Fundację Ocalenie we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w RP.

"Chętnych do zgłębienia tematu zapraszamy też na Tydzień Ewangelizacyjny organizowany w dniach od 30 czerwca do 8 lipca 2018 r. w Dzięgielowie, gdzie będzie można usłyszeć głos uchodźców w z Afryki i Azji, dowiedzieć się o akcjach pomocowych organizowanych przez instytucje kościelne oraz zastanowić się nad tym, jak samemu można się zaangażować" - czytamy w oświadczeniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zachęca do wspierania uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.