Kościół katolicki o kobietach: cały świat powinien starać się uwolnić ich siłę

Kościół katolicki o kobietach: cały świat powinien starać się uwolnić ich siłę
(fot. PAP/EPA/JEFFREY ARGUEDAS)
3 lata temu
KAI / mp

Kobiety odgrywają kluczową rolę w "rewolucji czułości", której potrzebę podkreśla Papież Franciszek - mówił Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na 62. spotkaniu Komisji ds. Statusu Kobiet.

Abp Bernardito Auza zabrał głos w sprawie dyskutowanych wyzwań i możliwości w osiągnięciu równouprawnienia dla kobiet z regionów wiejskich. Spotkanie odbyło się w Nowym Jorku.

W swoim przemówieniu filipiński hierarcha zwrócił uwagę, że kobiety nieustannie pielęgnują życie, relacje i całe społeczności wiejskie. Są w stanie wyprowadzić porządek z chaosu, jedność z podziału, pokój z konfliktu. Naszym priorytetem jest zrozumieć, docenić, bronić i ostatecznie wykorzystać te zalety - dodał abp Auza.

Watykański dyplomata stwierdził także, że rewolucja czułości zaczyna się od zapewnienia kobietom i dziewczętom warunków koniecznych do rozkwitnięcia i wypełnienia swojego potencjału w społeczeństwie. Czułość natomiast to niesamowita siła, która służy dobru wspólnemu. Wspólnota międzynarodowa powinna się starać uwolnić tę siłę - powiedział abp Auza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
20,94 zł
29,90 zł

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Kościół katolicki o kobietach: cały świat powinien starać się uwolnić ich siłę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.