Kościół nie boi się ataków, jest niezniszczalny

Kościół nie boi się ataków, jest niezniszczalny
(fot. Janusz Halczewski / pl.wikipedia.org / CC BY-SA 3.0)
KAI / mh

Kościół nie boi się żadnych ataków. Jest niezniszczalny bo jest w nim obecny Bóg - podkreślił abp Henryk Hoser. W święto Maryi Matki Kościoła bp warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w parafii Opatrzności Bożej w Wesołej, która prowadzi obchodząca w tym roku 40 lat swojego istnienia Wspólnota Chemin Neuf. W trakcie liturgii abp Hoser udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Gdy w tej łodzi Kościoła będziecie płynąć, to nigdy nie utoniecie - powiedział do młodzieży abp Hoser, życząc aby młodzi byli chlubą Kościoła świętego, nowym pokoleniem, które ma odwagę głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu.

- Aby jednak to się stało potrzebujecie darów Ducha Świętego, z którymi trzeba współpracować - zauważył arcybiskup. - Wiarę wyznaje się nie tyle słowami, co całym życiem. Tymczasem wielu z was często wstydzi się swojej wiary, bo jest ona źle widziana przez różne środowiska. Dlatego tak bardzo potrzebujecie np. daru męstwa - tłumaczył abp Hoser.

Kaznodzieja zwrócił także uwagę na znaczenie darów charyzmatycznych, poprzez które człowiek może służyć innym. - Otrzymując dar życia zostaliście obdarowani także jakąś specjalną misją do spełnienia. Aby ją wypełnić, Bóg dał wam specjalne talenty, które należy rozwijać dzieląc się nimi z innymi - powiedział biskup warszawsko-praski.

DEON.PL POLECA


Chemin Neuf jest międzynarodową wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Powstała w Lyonie w 1973 r. Jej założycielem jest o. Laurent Fabre. Charyzmatem wspólnoty jest budowanie jedności małżeństwa i rodziny, jedności w Kościele i pomiędzy Kościołami, krajami oraz narodami.

W Polsce Wspólnota Chemin Neuf obecna jest od 1994 r. Przybyła na zaproszenie łódzkich jezuitów oraz warszawskich grup modlitewnych, pierwszą Sesję Kana dla małżeństw zorganizowano w Wolborzu w diecezji łódzkiej.

Do diecezji warszawsko-praski przybyła w 1998 r. Dekretem bp. Kazimierza Romaniuka, zostało jej powierzone prowadzenie Domu Rekolekcyjnego w Wesołej przy parafii Opatrzności Bożej. W czerwcu 2010 r. Abp Henryk Hoser SAC erygował Publiczne Stowarzyszenie Wiernych Wspólnota Chemin Neuf na terenie diecezji. Następnie powierzył Wspólnocie prowadzenie Ośrodka Duszpasterskiego pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mistowie a rok później także w parafii Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej.

W Święto Zesłania Ducha Świętego w 27 krajach świata Wspólnota Chemin Neuf świętowała 40 lat swojego istnienia. Dzięki nowoczesnym środkom komunikacji jej członkowie mogli wspólnie uwielbiać Boga, wysłuchać konferencji swojego założyciela o. Laurent Fabre oraz modlić się w intencji pokoju na świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół nie boi się ataków, jest niezniszczalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.