Kościoły apelują o walkę z chorobami społecznymi

Kościoły apelują o walkę z chorobami społecznymi
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
RV / pk

Z powodu rosnącego braku bezpieczeństwa bożonarodzeniowe i noworoczne Msze w Trynidadzie i Tobago zostały przesunięte na wcześniejsze godziny. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii Kościoła na tych południowoamerykańskich wyspach.

Stąd też wspólny apel zwierzchników tamtejszych chrześcijan: katolików, anglikanów i luteranów o postawienie tamy przemocy. Przypominają oni, że w ostatnim czasie w tym kraju popełniono ponad 400 morderstw. Niejednokrotnie były one związane z trawiącym te wyspy problemem handlu narkotykami.

We wspólnym przesłaniu trzej hierarchowie, a wśród nich katolicki arcybiskup stołecznego Port of Spain, podkreślają, że Trynidad i Tobago od zbyt dawna kroczą w ciemności. - Komunizm, socjalizm i kapitalizm nie dały naszej ojczyźnie pokoju ani bezpieczeństwa, dlatego też musimy jeszcze bardziej przylgnąć do Chrystusa, który jest jedyną drogą prowadzącą do światła - piszą we wspólnym oświadczeniu wzywającym wiernych do zdecydowanej walki z chorobami rozkładającymi tamtejsze społeczeństwo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościoły apelują o walkę z chorobami społecznymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.