Kostaryka: duchowni w składzie nowego rządu

Kostaryka: duchowni w składzie nowego rządu
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / mm

Prezydent elekt Kostaryki Luis Guillermo Solís zakończył formowanie nowego rządu, który zostanie zaprzysiężony w czwartek 8 maja, a będzie składał się z 21 ministrów i 24 wiceministrów oraz kilku szefów ważnych agend rządowych.

"Jest to gabinet bardzo techniczny, z osobami profesjonalnie przygotowanymi. Nie jest rządem partyjnym, ale takim, który zna się na rzeczy i jest wysoce kompetentny" - wyznał nowy szef państwa i rządu.

Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że szefem Kostarykańskiego Instytutu ds. Rybołówstwa i Rolnictwa INCOPESCA został katolicki duchowny. "Ks. Gustavo Meneses otrzymał zaproszenie do wejścia w skład gabinetu ze względu na swą nadzwyczajną pracę duszpasterską, którą prowadził wśród rybaków indywidualnych, a także dlatego, że praca ta pozwoli, przy jego szczególnej wrażliwości, odbudować zerwane mosty między tym właśnie sektorem a rybołówstwem przemysłowym" - podkreślił prezydent. Dodał także, że katolicki duchowny ma zarówno wyjątkową osobowość, jak i profesjonalne przygotowanie do podjęcia takich obowiązków.

Warto też dodać, że ks. Meneses nie jest jedynym duchowym w nowym kostarykańskim rządzie. Ministrem w kancelarii prezydenta będzie biskup luterański Melvin Jiménez.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kostaryka: duchowni w składzie nowego rządu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.