Kradzież figury kościelnej. "Okazało się, że figurka leży w pojemniku na śmieci"

Kradzież figury kościelnej. "Okazało się, że figurka leży w pojemniku na śmieci"
Fot. Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku / Youtube
tvn24.pl / kb

W kościele św. Wojciecha w Białymstoku doszło do kradzieży. Z kruchty przy wejściu do świątyni zerwana została figura Jezusa Chrystusa. Ostatecznie rzeźbę odnaleziono w pojemniku na śmieci przy kościele. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12 lipca). Policja, która zajmuje się sprawą, zatrzymała już we wtorek 64-latkę, która jest podejrzana o wspomniane przestępstwo. Kobietę nagrała kamera monitoringu.

– Prowadzimy czynności w kierunku artykułu 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych. Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch – powiedziała Izabela Kłosowska, sierżant sztabowy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Pierwszym, który zauważył kradzież figury Jezusa Chrystusa był zakrystian. Zauważył on, że ktoś wyrwał ze ściany przy wejściu do kościoła św. Wojciecha tabliczkę z figurą Jezusa Chrystusa. 

- Natychmiast po odkryciu tego zdarzenia proboszcz parafii wezwał policję. Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca, zabezpieczyli ślady oraz nagranie monitoringu. Widać na nim kobietę w ciemnych okularach przeciwsłonecznych niosącą figurkę. Wkrótce okazało się też, że figurka leży w pojemniku na śmieci przy świątyni – zrelacjonował rzecznik Archidiecezji Białostockiej ks. dr Andrzej Dębski.

DEON.PL POLECA

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców

Źródło: tvn24.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Fabularyzowany film dokumentalny, opowiadający historię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Głównym bohaterem jest Mikołaj Sapieha. Znamienity XVII-wieczny polski magnat zostaje cudownie uzdrowiony przed wizerunkiem Matki Bożej Gregoriańskiej znajdującym się w kaplicy papieskiej w Watykanie. Postanawia więc...

Skomentuj artykuł

Kradzież figury kościelnej. "Okazało się, że figurka leży w pojemniku na śmieci"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.