Kraków: 970 tys. zł dla głodującej Afryki

Kraków: 970 tys. zł dla głodującej Afryki
(fot. EPA/Dai Kurokawa)
8 lat temu
KAI / drr

Ok. 970 tys. zł wpłynęło na konto Caritas krakowskiej z przeznaczeniem na pomoc głodującym Afrykańczykom. Zbiórka była odpowiedzią na apel papieża Benedykta XVI o pomoc ofiarom katastrofalnej suszy, panującej w Afryce Wschodniej i w krajach tzw. Rogu Afryki.

Wybrane zostały już dwa projekty, które Caritas Polska będzie realizować, o kolejnych decyzja zapadnie w najbliższym czasie. Pierwszy z nich to realizowany wspólnie z Caritas Szwajcaria projekt doraźnej pomocy - dożywiania ludności w południowej Somalii, gdzie z uwagi na suszę rozprzestrzenia się klęska głodu nie tylko wśród mieszkańców, ale i tysięcy uchodźców z regionów objętego konfliktem Mogadiszu. Caritas Polska przekazała już na ten cel 150 tys. dolarów.

Caritas Polska prowadzi od lat projekty pomocy Afryce. Realizowane są one obecnie m.in. w Rwandzie, Kenii, Somalii, Etiopii, Sudanie, Czadzie i Nigerii. Najczęściej dotyczą dożywiania, zapewnienia wody pitnej i opieki medycznej. Więcej informacji o polskich projektach pomocy dla Afryki można znaleźć na www.caritas.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: 970 tys. zł dla głodującej Afryki
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kraków: 970 tys. zł dla głodującej Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.