Kraków: kurs dla kierowników duchowych

Kraków: kurs dla kierowników duchowych
(fot. Bryan Sherwood / flickr.com)
KAI / wm

Kurs formacyjny dla kierowników duchowych organizuje od lutego Szkoła Formatorów, działająca przy Akademii "Ignatianum" w Krakowie. Księża i siostry zakonne, którzy wezmą w nim udział będą uczyć się odróżniać problemy duchowe od osobowościowych a także jak towarzyszyć osobom rozeznającym powołanie czy np. przeżywającym kryzysy. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi cenieni kierownicy duchowi m.in. jezuici o. Józef Augustyn i o. Krzysztof Dyrek a także werbistka s. Alekdandra Huf.

Program kursu obejmuje tematykę teologiczną, duchową i psychologiczną kierownictwa duchowego. Zajęcia będą miały charakter teoretyczny i praktyczny, będą zarówno wykłady jak i warsztaty. Podczas nich będą poruszane takie tematy jak odróżnianie problemów duchowych od osobowych, rozeznawanie powołania; prowadzenie osób na drodze życia duchowego, ale także w kryzysach, z problemami seksualnymi i zaburzeniami psychicznymi. - Będzie też mowa o tym, jak słuchać innych, prowadzić rozmowy i uczyć pracy nad sobą - dodaje dyrektor Szkoły Formatorów o. Krzysztof Dyrek.

Kurs poprowadzą kierownicy duchowi z dużym doświadczeniem m.in. jezuici: o. Mieczysław Kożuch SJ, o. Józef Augustyn SJ, o. Eugeniusz Jendrzej SJ, o. Kazimierz Trojan, werbistka s. Aleksandra Huf, Danuta Piekarz, a także benedyktyn o. Szymon Hiżycki oraz klaretyn o. Jacek Kiciński.

Zajęcia będą się odbywać od lutego do czerwca 2012 roku, w każdą trzecią sobotę miesiąca, od godziny 10.30 do 16.30. Każdorazowo będzie się na nie składać sześć godzin wykładowych i warsztatów. Początek zajęć zaplanowano na 18 lutego 2012 roku.

Zainteresowani mogą się zgłaszać pod adresem: kdyrek@jezuici.pl lub drogą pocztową: o. Krzysztof Dyrek SJ, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: kurs dla kierowników duchowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.