Kraków: Noc Muzeów w gabinecie kard. Wojtyły

Kraków: Noc Muzeów w gabinecie kard. Wojtyły
(fot. Piotr Drabik / CC BY 2.0 / flickr.com)
KAI / mg

"W gabinecie kardynała Karola Wojtyły" tak nazwano ekspozycję krakowskiego muzeum archidiecezjalnego przygotowaną specjalnie na dzisiejszą Noc Muzeów.

"Noc światła w Muzeum" to hasło XII Nocy Muzeów, która odbędzie się z piątku na sobotę z 15 na 16 maja. W Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły przy ul. Kanoniczej będzie można zobaczyć wystawę stałą "Kanonicza Kardynała Karola Wojtyły" oraz ekspozycję przygotowaną specjalnie na Noc Muzeów: "W gabinecie kardynała Karola Wojtyły".

Zwiedzający będą mogli zobaczyć wnętrza apartamentów biskupich z oryginalnym wyposażeniem gabinetu pracy ks. Karola Wojtyły z lat 1958-1967. - Na ekspozycję składają się oryginalne meble, książki, dokumenty, sprzęty służące do pracy oraz ubiory - informują organizatorzy.

Noc Muzeów zostanie zainaugurowana 15 maja o godz. 18.00 w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, przy ul. Nadwiślańskiej 4. W tegorocznej edycji Nocy weźmie udział 27 muzeów wraz z oddziałami (w sumie będzie to prawie 50 instytucji muzealnych).

DEON.PL POLECA

Biletem wstępu do wszystkich muzeów jest specjalnie wybita na tę okazję pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 złoty, którą można zakupić w muzeach uczestniczących w akcji. Upoważnia ona do nieograniczonego wstępu do placówek muzealnych, biorących udział w projekcie i do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Stanowi także wartość numizmatyczną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: Noc Muzeów w gabinecie kard. Wojtyły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.