Kraków: Nocna Droga Krzyżowa w intencji ŚDM

Kraków: Nocna Droga Krzyżowa w intencji ŚDM
(fot. Foter / CC BY-SA)
KAI / ptt

Małopolskim szlakiem Drogi św. Jakuba do poświęconego mu sanktuarium w Więcławicach Starych przejdą pielgrzymi w najbliższy piątek odprawiając nocną Drogę Krzyżową. Pątnicy będą się modlić o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Nocne nabożeństwo rozpocznie się o 18.00 Mszą św. w Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo w Krakowie. Potem pątnicy przejdą do kościoła św. Małgorzaty, gdzie zaplanowana jest przerwa na odpoczynek i modlitwę. Ostatni etap drogi powiedzie ich do Diecezjalnego Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych. Nocna Droga Krzyżowa małopolskim szlakiem Drogi św. Jakuba zakończy się o północy. Mszę św. dla pielgrzymów odprawi bp Damian Muskus OFM, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

"Sięganie do wspólnego dziedzictwa kulturowego chrześcijańskiej Europy i odtwarzanie szlaków, które niegdyś łączyły narody i ludzi w pielgrzymowaniu do duchowych źródeł kontynentu, to dla młodych ludzi dobry i zarazem atrakcyjny przykład, jak ważne dla ich pomyślnej przyszłości jest sięganie do korzeni i budowanie życia na trwałych fundamentach wartości nieprzemijających" - napisał bp Muskus odpowiadając na zaproszenie organizatorów Nocnej Drogi Krzyżowej.

Koordynator przygotowań do ŚDM zaznaczył, że wydarzenie, które odbędzie się za półtora roku w Krakowie, powinno być dziełem budowanym w jedności przez różne środowiska, osoby i instytucje. Ocenił też, że "inicjatywa Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych wpisuje się tym samym w bogaty i różnorodny program wydarzeń - religijnych, społecznych i kulturalnych - przygotowujących nas do spotkania z młodymi na polskiej ziemis.

DEON.PL POLECA

Organizatorem cyklu pielgrzymek i inicjatyw modlitewnych o dobre przygotowanie i przeżycie ŚDM w Krakowie jest Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych. Od marca w tej intencji odbywać się będzie także niedzielne pielgrzymowanie Jurajską i Miechowską Drogą św. Jakuba z Jasnej Góry do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W maju członkowie Bractwa wyruszą na pielgrzymkę do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: Nocna Droga Krzyżowa w intencji ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.