Kraków: niepełnosprawni wspierają bezdomnych

Kraków: niepełnosprawni wspierają bezdomnych
6 miesięcy temu
KAI /kb

Kupując w nowohuckim foodtrucku prowadzonym osoby z zespołem Downa, można wesprzeć osoby bezdomne.

„Zawieszone” frytki, gulasz albo herbatę - można skonsumować i jednocześnie pomóc tym, którym nie maja dachu nad głową. Pracownicy foodtrucka  przy Zalewie Nowohuckim to Aga, Karolina, Natalia, Bartek, Krystian i Maciek. Zatrudnia ich przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia 21. Chcą podzielić się smakiem ciepłej żywności z bezdomnymi, korzystającymi ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.  Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Każdy, kto choć raz jadł nasze frytki, bataty czy gulasz wie, że TEN smak to istne niebo w gębie! ???? ???? Czy każdy może go...

Opublikowany przez Społeczna 21 - przedsiębiorstwo społeczne Czwartek, 25 lutego 2021

„Podziel się dobrym smakiem z osobami potrzebującymi” – zachęcają niepełnosprawni. Można to zrobić przez wykupienie vouchera na stronie zrzutka.pl. Każda kupiona porcja trafi do osób w kryzysie bezdomności, wspieranych przez Dzieło Ojca Pio.

„To niezwykła organizacja, która od lat działa na ich rzecz na wielu polach: wydaje posiłki, przekazuje odzież, prowadzi łaźnię, organizuje konsultacje ze specjalistami, pomaga w poszukiwaniu pracy i wychodzeniu na prostą” – prezentuje pracę kapucyńskiej organizacji Spółdzielnia 21.

Małe frytki z dowolnym sosem można tu zakupić za 10 zł, gulasz kosztuje 22 zł, a herbata z rozgrzewającymi dodatkami – 6 zł. Za 8 zł można wykupić kawę dla osoby w kryzysie bezdomności.

Społeczna 21 to przedsiębiorstwo non-profit, które zatrudnia osoby z zespołem Downa. Nie tylko zajmują się wspomnianianą gastronomią. Tworzą również rękodzieła, które można zakupić na stronie Zręczne Drobiazgi, prowadzą również warsztaty dla dzieci, których celem - poza dobrą zabawą - jest pokazywanie, że osoby z niepełnosprawnością, zespołem Downa mogą wiele dać innym od siebie. Wszystkie zyski z działalności przekazywane są na rehabilitację społeczno-zawodową pracowników z niepełnosprawnością.

Źródło: KAI / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Kraków: niepełnosprawni wspierają bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.