Kraków: wielkopostna akcja pomocy kobietom spodziewającym się dziecka

Kraków: wielkopostna akcja pomocy kobietom spodziewającym się dziecka
Fot. Suhyeon Choi / Unsplash
8 miesięcy temu
KAI /kb

W Krakowie rozpoczęła się wielkopostna akcja charytatywna „Pod sercem”, która jest skierowana do kobiet spodziewających się dziecka. 

Akcję zainicjowała fundacja „Malak” o. Adama Szustaka OP. Jej odbiorcami mają być przyszłe mamy, które znajdują się w trudnej sytuacji lub z różnych powodów niebędące w stanie poradzić sobie z wiadomością o dziecku bądź jego chorobie.

Członkowie fundacji zapewniają, że ich działania nie są głosem w sporze między pro-life a pro-choice. - Ponad wszelkimi argumentami stawiamy konkretnego człowieka, który potrzebuje pomocy. Chcemy jak najszerzej dotrzeć z informacją o tym, że jeśli czyjaś siostra, koleżanka, znajoma czy sąsiadka zachodzi w ciążę i zawala jej się cały świat, to na tym zgruzowanym świecie są jeszcze miejsca, w których może szukać realnej pomocy - deklarują.

Inicjatywa ma również wspierać instytucje pomagające kobietom w ciąży oraz rodzicom, którzy dowiadują się, że ich nienarodzone dziecko będzie żyć krócej od nich. W tym celu będzie zbierać pieniędze na pomoc tym, którzy, często nie mają sił i możliwości by o taką pomoc samemu zabiegać.

Do akcji „Pod sercem” zostały zaproszone Stowarzyszenie Dwie Kreski oraz trzy hospicja perinatalne: Stowarzyszenie „Śląskie Hospicjum Perinatalne” w Katowicach, Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia oraz Fundacja „Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci” w Rzeszowie.

Fundacja Malak to organizacja non profit, której pomysłodawcą był o. Adam Szustak. Od 2012 r. organizuje rekolekcje, wieczory uwielbienia, konferencje, spotkania i akcje charytatywne. Jej patronem jest św. Jacek, a dominikański charyzmat głoszenia „wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby” jest jej bardzo bliski. Od lat współpracuje z o. Szustakiem i o. Tomaszem Nowakiem OP, którzy sprawują opiekę duchową nad organizowanymi wydarzeniami.

Pieniądze można wpłacać przez stronę internetową Fundacji „Malak”.

 

Właśnie ruszyliśmy z kolejną zbiórką, która - mamy nadzieję - przyczyni się do nagłośnienia problemu, ale też do...

Opublikowany przez Fundacja MALAK Poniedziałek, 1 marca 2021

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
65,00 zł

Psalmy (tom pierwszy) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł Plaster miodu. Psalmy, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube’wym kanale...

Skomentuj artykuł

Kraków: wielkopostna akcja pomocy kobietom spodziewającym się dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.