Krakowscy dominikanie wybrali nowego przeora

1 miesiąc temu
KAI /kb

Nowym przeorem krakowskiego klasztoru dominikanów został o. Łukasz Wiśniewski OP. Nowy przeor ma 37 lat. Pochodzi z Pasłęka.

Wybór został zatwierdzony przez ojca prowincjała Pawła Kozackiego OP. 

Instalacja na urzędzie przeora miała miejsce w kaplicy klasztornej krakowskich dominikanów wczoraj. Przeor-elekt złożył wyznanie na ręce prowincjała, tym samym rozpoczynając trzyletnią kadencję na tym urzędzie.

O. Łukasz Wiśniewski wstąpił do zakonu dominikanów w 2003 r. Śluby wieczyste w naszym zakonie złożył w 2009 r., a święcenia kapłańskie przyjął w 2011 r.

Nowy przeor dominikanów w Krakowie jest doktorem teologii Uniwersytetu Fryburskiego w Szwajcarii oraz wykładowcą Kolegium Filozoficzno-Teologicznego oo. Dominikanów. To także pasjonat wszelakich sportów, w tym siatkówki.

„Prosimy Was o modlitwę za o. Łukasza i wspólnotę krakowskich dominikanów” - zaapelowali zakonnicy na stronie www.krakow.dominikanie.pl

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
27,93 zł
39,90 zł

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Krakowscy dominikanie wybrali nowego przeora
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.