Krzyż z ostatniej Drogi Krzyżowej JPII

Krzyż z ostatniej Drogi Krzyżowej JPII
8 lat temu
KAI / psd

 W Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie można zobaczyć krzyż, który papież trzymał podczas ostatniej Drogi Krzyżowej. Na okres Wielkiego Postu kard. Stanisław Dziwisz przekazał go do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Łagiewnikach.

- W okresie Wielkiego Postu, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, wierni będą mieli okazję modlić się przed krzyżem, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas ostatniej w swoim życiu Drogi Krzyżowej - informuje Piotr Sionko z Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie.

- Wierni poniosą krzyż między stacjami, w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywającego się w każdy piątek. Po jego zakończeniu oraz po Gorzkich Żalach w niedziele, będą mogli także ucałować krzyż, składając w ten sposób hołd dla głównego symbolu męki ukrzyżowanego Chrystusa, w którego postać tak jednoznacznie zapatrzony był Ojciec Święty - dodaje.

Krzyż po śmierci Jana Pawła II trafił do kard. Stanisława Dziwisza, który na okres Wielkiego Postu przekazał go do Centrum "Nie lękajcie się!".

25 marca 2005 r. Jan Paweł II nie mogąc, ze względu na ciężką chorobę osobiście być w Koloseum, ze swojej kaplicy prywatnej za pośrednictwem telewizji łączył się duchowo w modlitwie z tymi, którzy odprawiali Drogę Krzyżową. Kardynał Camillo Ruini, który przewodniczył nabożeństwu, odczytał przesłanie Ojca Świętego i przez pierwsze dwie stacje niósł krzyż. Przy XIV stacji Jan Paweł II wziął krzyż w swoje ręce i objął go.

Droga Krzyżowa w Sanktuarium bł. Jana Pawła II sprawowana jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16. Sanktuarium zaprasza także na rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosi ks. prof. dr hab. Jan Machniak podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 8.00, 10.00, 11.15 (dla dzieci), 12.30 i 17.00. Tematem rekolekcyjnych rozważań będzie "Jan Paweł II - Apostoł Bożego Miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krzyż z ostatniej Drogi Krzyżowej JPII
Komentarze (1)
K
Kamil
12 marca 2012, 21:47
właśnie jakim sposobem ten krzyż jest Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie jak on teraz nawiedza parafie w decezji przemyskiej, to co są dwa krzyże Jana Pawła II czy który jest prawdziwy

Skomentuj artykuł

Krzyż z ostatniej Drogi Krzyżowej JPII
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.