Ks. Boniecki: nie popieram działań hakerów

Ks. Boniecki: nie popieram działań hakerów
(fot. "Tygodnik Powszechny")
KAI / wm

"Z ubolewaniem przyjąłem wiadomość, że pewna grupa zaatakowała spamem serwery pocztowe mojego zakonu. Stanowczo apeluję i proszę: jeśli rzeczywiście, tak jak deklarujecie, chcecie walczyć o wolność słowa, zaprzestańcie tych działań, bo nie mają one nic wspólnego z dialogiem i wolnością" - napisał ks. Adam Boniecki w komunikacie na stronie internetowej Tygodnika Powszechnego.

Wczoraj TVP Info poinformowała, że hakerzy należący do grupy Anonymous zaatakowali serwery zgromadzenia księży marianów. Miał to być protest przeciwko decyzji prowincjała o zakazie wystąpień w mediach ks. Adama Bonieckiego. Hakerzy wysłali tysiące maili na adres skrzynki pocztowej prowincjała marianów w Polsce. W każdym z nich była informacja "Oddajcie głos księdzu Bonieckiemu".

"W ostatnim czasie otrzymałem szczególnie wiele gestów wsparcia, otuchy i sympatii ze strony internautów: dostawałem e-maile z ciepłymi słowami, wypowiadano się w mojej obronie na forach, tworzono grupy w portalach społecznościowych. Niestety, nie wszystkie działania, które prowadzi się pod hasłem 'obrony księdza Bonieckiego', są akceptowalne" - napisał ks. Adam Boniecki na stronie TP. Dodał, że z ubolewaniem przyjął wiadomość, że pewna grupa z takich pobudek zaatakowała spamem serwery pocztowe jego zgromadzenia. "Stanowczo apeluję i proszę: jeśli rzeczywiście, tak jak deklarujecie, chcecie walczyć o wolność słowa, zaprzestańcie tych działań, bo nie mają one nic wspólnego z dialogiem i wolnością" - napisał były redaktor naczelny TP.

"Na antenie TVP Info, która podała informację o tej akcji, pojawiło się sformułowanie, z którego wynikało, iż rzekomo jestem wdzięczny jej organizatorom. Oświadczam, że to nieprawda" - podkreśla ks. Boniecki. "Gdy zadzwonił do mnie dziennikarz telewizji, powiedziałem: 'proszę podziękować organizatorom akcji za życzliwość i poprosić, żeby tego nie robili, bo skutek będzie odwrotny'" - informuje. "Niestety, moja wypowiedź została zmanipulowana. Szkoda, że bezkrytycznie przepisały ją też inne media informujące o sprawie, i nikt nie zadał sobie trudu, by dopełnić dziennikarskiego obowiązku sprawdzenia źródła" - napisał ks. Boniecki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ks. Boniecki: nie popieram działań hakerów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.