Ks. Dariusz Wilk apeluje o post i pokutę w pierwszy piątek czerwca

Ks. Dariusz Wilk apeluje o post i pokutę w pierwszy piątek czerwca
fot. Depositphotos
PAP / pk

O podjęcie w pierwszy piątek czerwca postu i pokuty w intencji pokoju na świecie zaapelował w liście skierowanym do męskich wspólnot życia konsekrowanego i ich współpracowników przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich ks. Dariusz Wilk. Do włączenie się w inicjatywę modlitwy o pokój zaproszone są również osoby świeckie.

Apel jest odpowiedzią na prośby papieża Franciszka o modlitwę w intencji pokoju, szczególnie dla Ukrainy. Poinformowało o nim biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

"Za aprobatą konsulty (rady przedstawicieli wyższych przełożonych zakonów i zgromadzeń zakonnych - PAP) i 150. zebrania plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, pragnę zaprosić wszystkie męskie wspólnoty życia konsekrowanego do podjęcie w pierwszy piątek miesiąca czerwca, czyli 2 czerwca, dnia postu i pokuty w intencji pokoju na świecie" - napisał ks. Dariusz Wilk CSMA w liście skierowanym do przełożonych męskich wspólnot zakonnych, proboszczów parafii zakonnych oraz odpowiedzialnych za zakonne dzieła i ich świeckich współpracowników.

Ks. Wilk przypomniał m.in. słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas modlitwy Regina Caeli 7 maja 2023 r.: "Odmawiajmy różaniec, prosząc Pannę Najświętszą o dar pokoju, szczególnie dla udręczonej Ukrainy. Oby przywódcy narodów wysłuchali pragnienia ludzi, którzy cierpią i pragną pokoju". Jak zaznaczył przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, dzień postu i pokuty w intencji pokoju ma być odpowiedzią na ten apel.

DEON.PL POLECA

- Co do sposobu przeżywania tego dnia, towarzyszącej mu modlitwy oraz podjęciu konkretnej praktyki umartwienia, postu i pokuty, zgodnie ze wskazaniami wyższych przełożonych, pozostawiamy kreatywności poszczególnych męskich wspólnot życia konsekrowanego - wyjaśnił.

Dodał, że do włączenia się w inicjatywę modlitwy o pokój zaproszone są również osoby świeckie.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Maciej Zachara MIC

Słyszymy je w czasie każdej Eucharystii. Zbiera się w nich prośby kapłana i ludu w jedną wielką intencję skierowaną do Boga. Potwierdzamy je chóralnym „Amen”… Kolekty.

Te – niepozorne w swojej oszczędnej formie i zwięzłej...

Skomentuj artykuł

Ks. Dariusz Wilk apeluje o post i pokutę w pierwszy piątek czerwca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.