Ks. Kancelarczyk, pomysłodawca akcji "odkażania ulic": naruszyłem szacunek osób homoseksualnych

Ks. Kancelarczyk, pomysłodawca akcji "odkażania ulic": naruszyłem szacunek osób homoseksualnych
(fot. Młodzież Wszechpolska/twitter, Tomasz Kancelarczyk/facebook)
1 rok temu
rp.pl / facebook.com / df

"Proszę Młodzież Wszechpolską, aby nie podejmowała planowanego przez nich podobnego happeningu. Proszę o to jako kapłan, którego darzą szacunkiem" - apeluje duchowny na swoim profilu FB.

Jak podaje rp.pl, radny PiS Dariusz Matecki podczas czwartkowej konferencji prasowej zwołanej przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych stwierdził, że zamierza wspierać "środowiska dotychczas nieobecne w szczecińskim samorządzie: narodowe, katolickie, pro-life i wolnościowe". W związku z tym zapowiedział kontrmanifestację wobec drugiego szczecińskiego Marszu Równości. "Obecni na konferencji przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli kontrowersyjny happening pod nazwą "LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy" - pisze "Rzeczpospolita". Organizacja informuje o tym w swoich mediach społecznościowych.

Akcję "odkażania ulic" po Marszu Równości planował wcześniej ks. Tomasz Kancelarczyk, szef Fundacji Małych Stópek, który w ubiegłym tygodniu założył wydarzenie na Facebooku pt. "Odkażanie".

Dziś na swoim facebookowym profilu wydał oświadczenie, w którym przeprasza i apeluje o to, by zrezygnować z organizacji happeningu:

"Ja sam domagam się od każdego mężczyzny, aby był odpowiedzialny za swoje czyny i zaopiekował się kobietą i swoim dzieckiem. Mimo, że ta sprawa jest innej natury, to nie mogę postąpić inaczej, wykazując się brakiem odpowiedzialności za skutki zapoczątkowanego przeze mnie happeningu "odkażanie". Chociaż jestem przeciwny propagowaniu życia reprezentowanego przez ruch LGBT, to muszę, co podpowiada mi serce, przeprosić wszystkich boleśnie dotkniętych planowana akcją, która została odczytana, jako naruszenie godności osób zamierzających uczestniczyć w Paradzie Równości w Szczecinie. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza o szacunku względem osób homoseksualnych. Rozmowy z wieloma z nich w ostatnim dniu uzmysłowiły mi, że ten szacunek naruszyłem, za co z całego serca przepraszam i proszę o wybaczenie. Jednocześnie proszę młodzież wszechpolską, aby nie podejmowała planowanego przez nich podobnego happeningu. Proszę o to jako kapłan, którego darzą szacunkiem. Nad swoim grzechem Piotr zapłakał, ja to samo czynię, prosząc o wybaczenie."

Przeczytaj też: "LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy". Młodzież Wszechpolska chce dezynfekować ulice po marszach LGBT >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
22,14 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Ks. Kancelarczyk, pomysłodawca akcji "odkażania ulic": naruszyłem szacunek osób homoseksualnych
Komentarze (4)
WDR .
WDR .
14 września 2019, 14:52
To dobrze. Nikt z Tygodnika Powszechnego nigdy nie przeprosił za ataki na osoby słuchające tzw. mediów toruńskich.
14 września 2019, 12:39
Nie wierzę w szczerość tych przeprosin. Mleko już się rozlało. Środowiska radykalne podchwyciły pomysł i już z niego nie zrezygnują i Ksiądz doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Oficjalnie przeprosił żeby uniknąć sankcji kościelnych. W rzeczywistości swój cel osiągnął. Akcja raczej na pewno będzie kontunuowana rękami środowisk radykalnych.
Ewa Zawadzka
Ewa Zawadzka
13 września 2019, 16:52
Jak dojdzie do aktów przemocy wobec osób homoseksualnych (a wiele wskazuje, że już niedługo dojdzie) to Kościół poprzez nieodpowiedzialnych duchownych nawołujących do takich akcji będzie odpowiedzialny za przemoc wobec mniejszości. I to bez względu jaki mamy stosunek do homoseksualistów.

Skomentuj artykuł

Ks. Kancelarczyk, pomysłodawca akcji "odkażania ulic": naruszyłem szacunek osób homoseksualnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.