Ks. Makulski ma zakaz publikowania książek i kontaktu z mediami

Ks. Makulski ma zakaz publikowania książek i kontaktu z mediami
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
KAI / ms

W mediach pojawiła się informacja o tym, że ks. Eugeniusz Makulski planuje wydać książkę "Opowieść o Licheniu". Opublikowano okładkę i fragmenty, w których nietrudno doszukać się podtekstów seksualnych.

Rzecznik księży marianów w rozmowie z KAI powiedział, że ks. Makulski nie ma zgody władz zgromadzenia na wypowiedzi dla mediów ani publikowanie książek.

- Do każdej publikacji zakonnika wymagana jest zgoda przełożonego. Ks. Makulski nie ma zgody na kontakt z mediami ani publikacje swoich książek. Inną kwestią jest, czy ta książka została przez niego właśnie napisana, czy może zawiera zebrane przez kogoś wcześniejsze wspomnienia - powiedział w rozmowie z KAI ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik marianów.

14 maja zasłonięto stojący przed licheńską bazyliką pomnik przedstawiający Jana Pawła II i byłego kustosza sanktuarium.

Ks. Eugeniusz Makulski, były kustosz sanktuarium w Licheniu, w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej osoby. Został już wcześniej ukarany przez Stolicę Apostolską i nie prowadzi działalności duszpasterskiej, klauzula poufności nie pozwala jednak rzecznikowi marianów udzielić informacji, czy sprawa dotyczyła nieletnich lub przypadku poruszonego w filmie braci Sekielskich, czy może jest to znana już sprawa oskarżenia o molestowanie dorosłego mężczyzny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Makulski ma zakaz publikowania książek i kontaktu z mediami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.