Ks. Tykfer: "Radio Maryja" powinno zrobić sobie rachunek sumienia

Ks. Tykfer: "Radio Maryja" powinno zrobić sobie rachunek sumienia
(fot. youtube / Przewodnik Katolicki)
KAI / df

„Na trudne pytania, na które nie ma odpowiedzi, odpowiadamy naszą postawą” – mówi ks. dr Mirosław Tykfer z Przewodnika Katolickiego, zachęcając do zapoznania się z dokumentem Komisji Nauki Wiary KEP ws. pseudoobjawień, apokaliptycznych wizji i rzekomej „godziny działania karzącego Boga”.

Redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego” przyznaje, że podpisana przez abp. Stanisława Budzika nota jest klarowana i warto do niej sięgnąć, szczególnie jeśli ktoś ma nadal w powyższym temacie obiekcje lub wątpliwości. A że takich nie brakuje świadczą choćby wciąż pojawiające się na antenie Radia Maryja głosy słuchaczy i przytwierdzające im odpowiedzi zaproszonych gości.

„Nie ma żadnego sprostowania ze strony prowadzącego, nie ma też sprostowania do wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza” – ubolewa ks. Tykfer dodając, że dokument KEP jest wyraźną wskazówką dla Radia Maryja i TV Trwam, że stacje te „muszą zrobić sobie rachunek sumienia i zmienić narrację, która – jak czytamy w nocie – bazuje na lękach”.

Kapłan przyznaje również, że łagodzenie pojawiających się obecnie duchowych niepokojów nie polega na dawaniu „naiwnych i płytkich odpowiedzi”, ale dawaniu odpowiedzi płynących z wiary, te bowiem zawsze niosą nadzieję.

DEON.PL POLECA

„Nie chodzi więc o to, abyśmy wszystko natychmiast wiedzieli i rozumieli, ale abyśmy przyjęli, że to, czego teraz doświadczamy, jest jakąś ciemnością dla rozumu i wiary, ciemnością, w której jednak jest światło. Światło, które polega nie tyle na rozumieniu, co na głębokim przekonaniu serca, że jest Bóg, że w Niego wierzę i że On mnie prowadzi” – tłumaczy ks. Tykfer dodając, że to jest właśnie ów pewnik i fundament, na którym mamy się wspierać.

„Kiedy się modlę nie potrzebuję światła na całą drogę, ale na kilka kroków, bo te kilka kroków mogę zrobić dzięki natchnieniom Ducha do dobra. Wystarczy więc, żebym wiedział, co to znaczy, że dzisiaj będę dobry i że dzisiaj będę wnosił w rzeczywistość więcej miłości” – dopowiada naczelny „Przewodnika Katolickiego” nawiązując do kard. Johna Henry'ego Newmana i kończąc swój codzienny video komentarz radą Tadeusza Mazowieckiego:

„Wobec trudnych pytań nie chodzi o to, żebyśmy potrafili dać proste odpowiedzi. Na trudne pytania, na które odpowiedzi nie ma, odpowiadamy naszą postawą”.

Video komentarze ks. Mirosława Tykfera publikowane są codziennie na Facebooku „Przewodnika Katolickiego”. W każdym odcinku kapłan podejmuje inny temat w kontekście bieżącej sytuacji. Wyjaśnia teologiczne zawiłości, przypomina nauczanie Kościoła oraz stara się prostować błędy, które pojawiają się w medialnych przekazach, publicznych dyskusjach i mediach społecznościowych.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!

Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.

Ruch równouprawnienia w Kościele to...

Skomentuj artykuł

Ks. Tykfer: "Radio Maryja" powinno zrobić sobie rachunek sumienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.