Ksiądz miał nagrywać mężczyznę w toalecie. Został odsunięty od pracy duszpasterskiej

Ksiądz miał nagrywać mężczyznę w toalecie. Został odsunięty od pracy duszpasterskiej
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Ksiądz został odsunięty od pracy duszpasterskiej i skierowany w miejsce odosobnienia – poinformował rzecznik kurii siedleckiej ks. Jacek Świątek, odnosząc się do sprawy 37-letniego księdza z Łukowa (Lubelskie) podejrzanego o próbę nagrywania nagiego mężczyzny w toalecie.

Do zdarzenia doszło 9 lutego br. w jednej z galerii handlowych w Lublinie. Według ustaleń policji, 37-letni ksiądz próbował nagrywać telefonem komórkowym nagiego mężczyznę w toalecie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli laptop i telefon duchownego, aby sprawdzić, czy nie dochodziło wcześniej do podobnych zdarzeń. Po przesłuchaniu 37-latek został zwolniony.

Decyzja biskupa ws. księdza

Podejrzanym jest wikariusz z Łukowa. "Decyzją Biskupa Siedleckiego ksiądz został odsunięty od wszelkiej pracy duszpasterskiej i skierowany do czasu zakończenia śledztwa oraz ewentualnego procesu w miejsce odosobnienia" – poinformował rzecznik kurii siedleckiej ks. Jacek Świątek.

Jednocześnie wyjaśnił, że kuria nie otrzymywała wcześniej żadnych sygnałów o jakichkolwiek zachowaniach tego księdza, odbiegających od "przyjętych norm i reguł relacji międzyludzkich i społecznych".

DEON.PL POLECA

Za usiłowanie utrwalania nagiego wizerunku innej osoby grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz miał nagrywać mężczyznę w toalecie. Został odsunięty od pracy duszpasterskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.