"Ksiądz Spolsky". Ta grupa na Facebooku jest tylko dla księży

"Ksiądz Spolsky". Ta grupa na Facebooku jest tylko dla księży
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Od kilku dni na Facebooku działa specjalna grupa dla księży katolickich: "Ksiądz Spolsky". Na dziś jest już tam ponad 700 duchownych.

– Jesteśmy miejscem, gdzie polscy księża, pracujący w kraju i za granicą, mogą podyskutować, wymienić myśli, podzielić się swoimi inicjatywami czy interesującymi wydarzeniami. Mogą też zapytać o radę czy po prostu porozmawiać – mówi KAI ks. Artur Kozik. 

Księża potrzebowali miejsca, gdzie można porozmawiać

Grupę założyło trzech księży z Archidiecezji Katowickiej, którzy pracują za granicą: w Anglii, Walii i Francji oraz jeden redemptorysta: Maciej Michałek, Artur Kozik, Wojciech Samuel i Marek Krzyżkowski CSSR.

– Chcemy, żeby to było miejsce swobodnej wymiany myśli, informacji, podzielenia się inicjatywami duszpasterskimi czy wiadomościami o wydarzeniach. A też po prostu przestrzeń, gdzie ksiądz może z księdzem porozmawiać czy szybko o coś dopytać – mówi w rozmowie z KAI ks. Kozik, wyrażając przekonanie, że wielu księży potrzebuje takiego miejsca w Internecie.

DEON.PL POLECA

Przede wszystkim grupa ma służyć budowaniu relacji i wzajemnemu wsparciu. – Pojawiały się wśród nas głosy, że dobrze mieć miejsce wsparcia, gdzie mogę zapytać o radę kogoś z innego środowiska niż moja diecezja. Pośród dyskusji na aktualne tematy Kościoła, pojawiają się na grupie propozycje inspiracji do homilii czy pytania o to, jak w diecezji czy zakonie funkcjonuje system wsparcia księdza, który przeżywa jakiś kryzys czy uzależnienie – dodaje ks. Kozik.

KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Ksiądz Spolsky". Ta grupa na Facebooku jest tylko dla księży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.