Ksiądz powiedział, że adoptował dziecko. Na TikToku burza

Ksiądz powiedział, że adoptował dziecko. Na TikToku burza
Źródło: TikTok / @padrefilar
tiktok / padrefilar / mł

"Jestem księdzem i adoptowałem dziecko. Zamierzam poświęcić mu 5 minut dziennie" - tak zaczyna się rolka wrzucona na TikToka przez ks. Marcina Filara. Wpis rozniósł się błyskawicznie, a w komentarzach rozpętała się burza.  

Ks. Marcin Filar to diecezjalny duszpasterz młodzieży, który na TikToku prowadzi konto @padrefilar. W opisie opublikowanej na TikToku rolki przedstawił zasady duchowej adopcji i zaprosił do jej podjęcia. Pokazał też aplikację "Adoptuj życie", opisującą dzień po dniu rozwój małego człowieka. 

Ta nietypowa zachęta do podjęcia duchowej adopcji poczętego dziecka spotkała się z bardzo różnymi reakcjami użytkowników TikToka i w krótkim czasie zebrała prawie 800 komentarzy. Część z obserwujących konto księdza ucieszyła się przypomnieniem o tym, że można podjąć takie modlitewne postanowienie lub pochwaliła własnym doświadczeniem. 

"Dzięki księdzu również dołączyłam do duchowej adopcji, mieszkam za granicą i nie wiedziałam, jak to zrobić, dziękuję za polecenie aplikacji" - napisała Aneta. "Też się zastanawiam, by podjąć duchową adopcję, życia trzeba bronić" - skomentowała monia. "Mam już chyba 4 czy 5 takich duchowych adopcji" - chwali się Eli. 

DEON.PL POLECA

Totalny brak szacunku do życia? 

Bardzo wiele osób deklarujących się przeważnie jako niewierzące i dalekie od Kościoła było jednak zszokowanych i dało temu dosadnie wyraz w komentarzach. Tak brzmią niektóre z nich.

"Algorytm mi się zepsuł", "To że płód to dziecko to tylko interpretacja ludzi wierzących. Nie wierzący uważają inaczej. Ja szanuję oba poglądy" [pisownia oryginalna] - napisał Jacob.  "Taka aplikacja to jest totalny brak szacunku do życia i wręcz ironia że można z takiej poważnej sprawy zrobić sobie powód do modlitwy" - skomentował użytkownik podpisujący się jako "K". "A może by tak realnie adoptować albo zrobić coś co ma faktyczny realny wpływ na dobro dzieci które żyją a nie tylko płakać nad nienarodzonymi płodami?" 

Ksiądz dziękuje za zasięgi

"Chwała Jezusowi za wszystkich, którzy przyczynili się do zasięgów tego przekazu - dostałem już kilka wiadomości od osób, które przyłączyły się do modlitwy" - podsumował falę hejtu w komentarzach ksiądz. 

https://www.tiktok.com/@padrefilar/photo/7355563997015313697?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7044908848339355141
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

W jaki sposób doświadczyć obecności Boga?
Czy wszyscy mogą wejść na drogę kontemplacji?
Jakie są konsekwencje braku ciszy w codziennym życiu?
Czy Boże milczenie jest karą?
Jak nauczyć się słuchać Boga,...

Skomentuj artykuł

Ksiądz powiedział, że adoptował dziecko. Na TikToku burza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.