Księża w Portugalii wezwali deputowanych do głosowania przeciw eutanazji

Księża w Portugalii wezwali deputowanych do głosowania przeciw eutanazji
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W większości portugalskich parafii duchowni podczas niedzielnych Mszy św. apelowali do deputowanych w sprawie głosowania przeciw eutanazji.

Księża wyjaśniali nieprzejednane wobec legalizacji tzw. śmierci wspomaganej stanowisko Konferencji Episkopatu Portugalii, a także negatywną ocenę dla eutanazji ze strony środowisk medycznych. Dominował apel, aby podczas zaplanowanego na wtorek głosowania deputowani "nie przyłożyli ręki do stanowienia prawa pozwalającego zabijać człowieka".

W niedzielę w sprawie wtorkowych głosowań nad czterema projektami w sprawie eutanazji wypowiedział się również kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente. Hierarcha, pełniący funkcję przewodniczącego portugalskiego Episkopatu, stwierdził, że ma nadzieję, że portugalscy deputowani odnotowali, iż znaczna część społeczeństwa, w tym różne jego grupy, np. lekarze, wyraźnie opowiedzieli się przeciwko legalizacji eutanazji.

Od połowy maja portugalski Episkopat skierował do wiernych w całym kraju tysiące broszur pt. "Pytania i odpowiedzi o eutanazji". Autorzy publikacji, rozdawanej głównie w świątyniach, wskazują, że próba wprowadzenia do ustawodawstwa eutanazji jest sprzeczna z konstytucją Portugalii. Twierdzą, że według artykułu 24. ustawy zasadniczej "życia ludzkiego nie można pogwałcić".

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Księża w Portugalii wezwali deputowanych do głosowania przeciw eutanazji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.