Kuria Metropolitalna Poznańska: abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów pod projektem "Stop LGBT"

Kuria Metropolitalna Poznańska: abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów pod projektem "Stop LGBT"
(foto episkopat.pl)
4 tygodnie temu
KAI / pp

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy "Stop LGBT", który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów - poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów.

Poniżej tekst listu:

KURIA METROPOLITALNA

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

Poznań, dnia 16 września 2020 roku

N. 4756/2020

Ustawa "Stop LGBT",

stanowisko Księdza Arcybiskupa

Czcigodni Księża Proboszczowie!

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy "Stop LGBT", który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

---

Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński przesłał 4 września pismo do wszystkich biskupów diecezjalnych, w którym przypomniał, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach. Fundacja przedstawiła biskupom postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości i poinformowała, że zbiera podpisy pod projektem.

Sekretarz Generalny KEP sprecyzował w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Kuria Metropolitalna Poznańska: abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów pod projektem "Stop LGBT"
Komentarze (5)
MU
~Marzena Urbańska
25 września 2020, 16:35
Rozumiem, że abp Gądecki boi się narazić prezydentowi miasta Jaśkowiakowi...lewactwo górą, szkoda. Lawendowa mafia górą trzeba chronić swoich.
WB
~Włodek Bełcikowski
23 września 2020, 10:05
To jeden z konkretnych biskupów rozumiejących czym jest Ewangelia! Jedyny który publicznie skrytykował Pis za nie dotrzymanie obietnicy dot. zapewnienia ochronę życia wszystkich nienarodzonych dzieci.
KS
Konrad Schneider
23 września 2020, 19:46
No niby tak. Ale gdy jeden z jego wikarych zmajstrowal dziecko, to wyslal go na Ukraine. A innemu pedofilowi zalatwil prace w kurii w archiwum. Wiec nie mozna tu chyba mowic o heroicznosci cnot abpa...
AG
Adam Gancarz
22 września 2020, 15:54
Jako przewodniczący przyjmuje, a jako metropolita odrzuca. Można? A nie jakieś „tak – tak”, „nie – nie”.
WG
W Gedymin
22 września 2020, 05:02
Kto by pomyślał; nie tylko zbierania podpisów, ale i promowania akcji na terenach kościelnych. Przy okazji. Procedury powinny być zmienione: projekt/przedłożenie powinien być najpierw złożony w Sejmie, opublikowany na stronach Sejmu, a dopiero później rozpoczęte zbieranie podpisów, aby nie było możliwości zmiany propozycji w trakcie zbierania podpisów.

Skomentuj artykuł

Kuria Metropolitalna Poznańska: abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów pod projektem "Stop LGBT"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.