Kuria poinformowała, że nie żyje młody proboszcz. "Jesteśmy w szoku. Będzie go brakowało"

Kuria poinformowała, że nie żyje młody proboszcz. "Jesteśmy w szoku. Będzie go brakowało"
Fot. Zoran Kokanovic / unsplash
diecezja-torun.pl / polsatnews / Facebook / mł

Nie żyje ksiądz Dawid Szymaniak, proboszcz parafii w Gorczenicy w diecezji toruńskiej. Informację o śmierci duchownego przekazała kuria. Ksiądz miał 44 lata.

"18 maja 2024 roku zmarł w 44. roku życia i 19. roku kapłaństwa ks. Dawid Szymaniak, proboszcz parafii w Gorczenicy" - czytamy w komunikacie kurii. "Jego posługa pozostawiła trwały ślad w sercach parafian, którzy wspominają go jako kapłana pełnego ciepła, zrozumienia i nieustannej gotowości do niesienia pomocy" - napisano. Nie została jednak podana przyczyna śmierci. 

Był dobrym kapłanem ze sportowym zacięciem

Ks. Dawid Szymaniak był znany ze swojej pasji: piłki nożnej. Grał w futsalowej drużynie w mistrzostwach polski księży jeszcze w zeszłym roku. Wiadomość o jego śmierci zasmuciła wiele osób. 

" To nie tylko dobry ksiądz, ale wspaniały człowiek. Był normalny, oddany, wszystkich traktował jak rodzinę. Mial bogate wartości. Zawsze był uśmiechnięty. Wszystkim nam pękły serca. Jesteśmy w szoku. Będzie Go brakowało" - napisała Monika. "Dawid.... Szok i niedowierzanie.... Tak wiele wspólnych wspomnień... Spoczywaj w pokoju, Dawidzie." - napisała w komentarzu pod informacją o śmierci kapłana Jadwiga. "To był nasz sąsiad... Z moimi rodzicami cieszyliśmy się z jego powołania... Dojrzewał w naszej parafii w Jabłonowie Pom. u boku śp. Ks. Proboszcza Jana Kufla. Widywałam go później na Lednicy, gdzie z kapłanami z całej Polski świętował z radością swoje kapłaństwo" - podzieliła się Renata. 

DEON.PL POLECA

Msza Święta pogrzebowa została zaplanowana na piątek 24 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Gorczenicy. "Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla sprawowana będzie w piątek 24 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Gorczenicy. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu w Jabłonowie- Szczepankach." - czytamy na stronie kurii. 

Źródło: diecezja-torun.pl / polsatnews / Facebook  / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Kamiński, Joanna Podsadecka

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.
M. Gandhi

Najpierw bezkresna zielona tajga, martwe konie na dzikich stepach Mongolii i audiencja u japońskiej księżniczki. A potem surowe ziemie tajemniczych Ajnów, żydowski „raj” na terytorium...

Skomentuj artykuł

Kuria poinformowała, że nie żyje młody proboszcz. "Jesteśmy w szoku. Będzie go brakowało"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.