Lech Dorobczyński OFM: szatan chce nas pogrążyć w ten sposób

Lech Dorobczyński OFM: szatan chce nas pogrążyć w ten sposób
(fot. shutterstock.com)
facebook.com/lech.dorobczynski / kw

Ojciec Lech Dorobczyński opublikował na swoim profilu na Facebooku wpis na temat świętego Matuesza oraz tego, w jaki sposób zabijamy w sobie nadzieję słuchając szatana oraz pani Janiny, która ratuje dresów.

Poniżej publikujemy wpis ojca Lecha w całości:

DEON.PL POLECA
Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Twój ziomek współpracuje z okupantem? I to jawnie. Co miesiąc zbiera kasę od...

Opublikowany przez Lech Dorobczyński na 21 września 2017

Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Twój ziomek współpracuje z okupantem? I to jawnie. Co miesiąc zbiera kasę od Ciebie i Twoich Bliskich, by przekazać ją okupantowi.

Co więcej: okupant płaci mu za to marny grosz, więc Twój ziomek podwyższa Wam kwotę. Część daje okupantowi, a część zostawia sobie. Wiesz o tym. Wszyscy wiedzą. Ale nic nie możecie zrobić, bo gościu pójdzie do okupanta, naskarży i macie przerąbane.

Facet jest taki, że aż śliny na niego szkoda, by go opluć.

Tym poborcą był znienawidzony przez swój naród Mateusz.

Wystarczyło jedno zdanie Jezusa: "Pójdź za Mną" i Gościu zostawia wszystko i staje się Apostołem. Potem pisze Ewangelię, którą dziś możesz sobie czytać. Ostatecznie ten nawrócony złodziej oddaje życie za Chrystusa.

Warto przy okazji Mateusza spytać: nad iloma ludźmi postawiłeś już krzyżyk? Ilu ludzi na Twojej liście zaznaczyłeś do odstrzału, mówiąc: "Ten człowiek jest już stracony! Z niego nic już nie będzie!"?

Jeśli tak twierdzisz, to chcę Ci powiedzieć, że nie patrzysz Bożym wzrokiem. Gdyby Jezus w Mateuszu widział tylko zło, to już po nim!

To szatan chce nas pogrążyć. To szatan chce nam zabrać nadzieję. To on nam mówi: "Już się nie wysilaj. Już za późno!". Nie. W Bożym słowniku nie istnieje wyrażenie: "Za późno!".

"W ten sposób modlisz się o własne potępienie". Kapłan o modlitwie, która nas zabija >>

Powiedz mi, jak człowiek ma uwierzyć, że jest dobry, skoro z każdej strony słyszy, że jest zły, że jest kompletnym zerem? Słyszy to od rodziców, od kumpli w szkole, od kumpli na podwórku, od nauczyciela, od katechety...

Jeśli zabijasz w człowieku nadzieję - zabijasz człowieka. A wtedy nie masz nic wspólnego z Jezusem.

Gdyby Jezus w Mateuszu widział tylko zło, facet dalej by okradał swoich ziomków. Żyłby w grzechu i umarłby w grzechu.

W Koninie, zaraz przy naszym klasztorze mieszka Janina R-l (słynna na cały świat i okolice Janina z Konina :D ). Mimo że ta dzielnica nie należy do najbezpieczniejszych, ta Starsza Pani (wybacz, Jaśka! :D ) jest nietykalna, ma szacun na dzielni :D

Nieraz widziałem, jak podchodziła do Dresa i mówiła Mu tylko jedno zdanie: "Synku, nawet nie wiesz jak Bóg Cię kocha". I Go z tym zostawiała. A Facetowi miękły nogi i topniało serce.

Właśnie tak zachowują się Uczniowie Jezusa.

Lech Dorobczyński OFM - obecnie proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja...

Skomentuj artykuł

Lech Dorobczyński OFM: szatan chce nas pogrążyć w ten sposób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.