List otwarty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce w odpowiedzi na synod

List otwarty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce w odpowiedzi na synod
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/odnowa.org/dm

Podejmujemy odpowiedzialność za Kościół, którego przyszłość nie jest nam obojętna. Pragniemy z odwagą włączyć się oraz odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka, który zaprasza nas do podążania razem i odkrywania misyjnej natury Kościoła - napisali członkowie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce w „Liście otwartym do Kościoła, Pasterzy oraz wspólnot w Kościele w odpowiedzi na synod zainicjowany przez Papieża Franciszka”.

Członkowie Odnowy w Duchu Świętym podkreślają w liście, że są wdzięczni Bogu za dar powołania tych wspólnot w Polsce oraz, że pragną „z odwagą włączyć się oraz odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka, który zaprasza nas do podążania razem i odkrywania misyjnej natury Kościoła”. Przestrzeń Kościoła - wspólnoty wspólnot w której posługuje Katolicka Odnowa w Duchu Świętym - pozwala nam doświadczać na nowo miłości Ojca, obudowywać jedność i tworzyć komunię między nami, a braćmi i siostrami w wierze - zaznaczają członkowie Odnowy w Duchu Świętym.

Dlatego odwołując się do tej rzeczywistości - podkreślają - „zapewniamy o naszej jedności z namiestnikiem Chrystusa - Papieżem Franciszkiem, naszymi pasterzami w Kościołach lokalnych i w parafiach”. „Jednocześnie prosimy o otwartość na głos Ducha Świętego mówiącego dziś przez wspólnoty do Kościoła. Prosimy kapłanów o zaufanie, opiekę duszpasterską i troskę o właściwą formację w naszych wspólnotach” - dodają.

„Droga, na którą zaprasza nas Papież, uświadamia nam wszystkim jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem” - tłumaczą sygnatariusze listu otwartego. „Koordynacje diecezjalne gromadzące wspólnoty Odnowy są gwarantem jedności z Biskupem miejsca, a zarazem laboratorium miłości, w którym za porywem Ducha Świętego zarówno świeccy, jak i duchowni mogą wzrastać w wierze, formować się i wychodzić do ubogich tego świata, aby dzielić się prawdą o tym, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje”.

„Podejmujemy odpowiedzialność za Kościół, którego przyszłość nie jest nam obojętna” - deklarują członkowie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Jednocześnie dodają: „Minione lata pokazały jak wiele błędów i nadużyć stało się udziałem wspólnot charyzmatycznych. Prosimy o przebaczenie za zgorszenia wynikające z nieumiejętnego korzystania z darów i charyzmatów. Szczególnie za podziały, które do dziś pozostają w pamięci wielu i często są niezabliźnioną raną Kościoła”.

DEON.PL POLECA

Na koniec listu swoją obecność i posługę w Kościele zawierzają Jasnogórskiej Matce Kościoła. Proszą Ją „o nowe wylanie Ducha Świętego dla Kościoła, ufając, że wezwanie Papieża Franciszka otworzy Kościół na dar Odnowy, której misją jest dzielenie się łaską chrztu w Duchu Świętym”.

List otwarty podpisali: bp Andrzej Przybylski - delegat ds. ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów ks. Artur Potrapeluk i Jerzy Malisiewicz, a także koordynatorzy diecezjalni, duchowni i świeccy, zgromadzeni podczas rekolekcji Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce: „Katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Polsce w czasie Synodu: Komunia, uczestnictwo, misja” reprezentujący: archidiecezję częstochowską, lubelską, warszawską, gdańską, przemyską, katowicką, gnieźnieńską, krakowską i warmińską oraz diecezję toruńską, bydgoską, opolską, płocką, bielsko-żywiecką, legnicką i tarnowską.

List można znaleźć na stronie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

KAI/odnowa.org/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

List otwarty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce w odpowiedzi na synod
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.