List proboszcza do parafian, którzy nie przyjęli kolędy. "Być może czujecie niechęć do Kościoła..."

List proboszcza do parafian, którzy nie przyjęli kolędy. "Być może czujecie niechęć do Kościoła..."
Fot. depositphotos.com
archidiecezja.lodz.pl / tk

Ks. Paweł Pęczek, proboszcz parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi wraz z przedstawicielami wspólnoty parafialnej zorganizował akcję skierowaną do osób, które nie przyjęły kolędy. Jej celem jest duchowe pobudzenie parafian. Akcja odbyła się w niedzielę 26 lutego.

"Ks. Proboszcz razem z przedstawicielami Wspólnoty parafialnej przygotowali ponad 260 kopert, które zawierały poświęcone Cudowne Medaliki wraz z krótką informacją o nich, zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniach Alpha, które rozpoczną się w parafii od 13 marca oraz list wyrażający troskę o jego adresatów" – czytamy na stronie archidiecezja.lodz.pl.

Wierni, którzy uczestniczyli we mszach świętych zostali poproszeni, aby przekazali koperty swoim sąsiadom lub znajomym. Warunkiem było, aby osoby, które mają otrzymać list mieszkały na terenie parafii oraz były ochrzczone, ale nie przyjęły księdza podczas kolędy.

W najbliższą niedzielę odbędzie się modlitwa za parafian zamieszkujących poszczególne bloki, aby „to dzieło było wsparte mocą Bożą”.

DEON.PL POLECA

Publikujemy treść listu:

Moi Drodzy, mieszkańcy osiedla, Parafianie

Niestety nie spotkaliśmy się podczas tegorocznej Kolędy. Chciałbym jednak zapewnić Was o mojej modlitwie za Was oraz podarować Cudowny Medalik, o którym możecie przeczytać na dołączonej kartce. Proszę, przyjmijcie ten prezent jako wyraz mojej troski o Was, o Wasze rodziny. Ufam, że jeśli będziecie go nosić z wiarą czy mieć gdzieś blisko siebie, doświadczycie wielu łask, potrzebnych w codziennym życiu.

Człowiek jest istotą fizyczną, psychiczną i duchową. Warto zadbać, aby te sfery rozwijały się równomiernie, żeby móc doświadczyć radości i pokoju. Być może czujecie niechęć do Kościoła, zostaliście w jakiś sposób przez Niego skrzywdzeni. Pragnę jednak, abyście odnowili swoją relację z Bogiem, bo ma to wpływ na Waszą codzienność i na Wasze zbawienie.

Wiem, że czasem trudno uwierzyć, ale warto dać Bogu szansę poznania Go bliżej. Wielki Post jest dobrym momentem, aby podjąć zdecydowaną drogę osobistej odnowy i nawrócenia. Proszę wykorzystajcie ten czas, aby przygotować się jak najlepiej na najważniejsze święto dla chrześcijan, czyli Wielkanoc.

Od 13 marca organizujemy w sali parafialnej cykl spotkań Alpha – serdecznie Was na niego zapraszam. Są one prowadzone przez świeckich z naszej parafii, w przyjaznej i otwartej atmosferze. Dzięki nim możecie odnaleźć się w wierze, w której zostaliście ochrzczeni. Szczegóły znajdziecie na dołączonym folderze.

Razem z całą wspólnotą parafialną zapraszamy Was również do udziału we mszach świętych, nabożeństwach i grupach parafialnych. Codziennie między 17:30 a 18:00 w kościele jest wystawiony Najświętszy Sakrament – jest to czas też dla Was, żeby przyjść do Jezusa, otworzyć się na relację z Nim. On zaprasza nieustannie słowami “Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście, a Ja was pocieszę”./por. Mt11,28/

Moi Drodzy, jeśli chcecie porozmawiać o Waszych problemach, poprosić o modlitwę w jakiejś intencji, czekam na Was w kancelarii parafialnej, w zakrystii, podczas spowiedzi.

Błogosławię Wam i Waszym rodzinom, pozdrawiam razem z całą Wspólnotą parafialną.

Ks. Proboszcz Paweł Pęczek

Źródło: archidiecezja.lodz.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ

W każdej sytuacji, czy to zwyczajnego dnia, czy w chwili podejmowania ważnej decyzji, w głowie i sercu słyszysz wiele głosów proponujących ci różne działania lub reakcje. Ignacjańska metoda rozeznawania uczy, jak dostroić swoje duchowe zmysły,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

List proboszcza do parafian, którzy nie przyjęli kolędy. "Być może czujecie niechęć do Kościoła..."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.