Łódź: abp Ryś z wizytą w Domu Księży Emerytów. "To jest poważna armia. Niezły oddział księży!"

Łódź: abp Ryś z wizytą w Domu Księży Emerytów. "To jest poważna armia. Niezły oddział księży!"
(fot. archidiecezja.lodz.pl / youtube.com)
KAI / ml

Od wspólnotowej modlitwy sprawowanej w kaplicy Domu Księży Emerytów w Łodzi rozpoczęło się sobotnie spotkanie nowego metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia z księżmi seniorami. "Chcę wam powiedzieć: dobrze, że jesteście! Nie wiedziałem, że jest was aż tylu. To jest poważna armia. Niezły oddział księży!" - mówił abp Ryś.

W słowie do mieszkańców Domu, arcybiskup zapewnił ich o swojej otwartości i chęci pomocy. Zwrócił się także z prośbą do księży seniorów: "Proszę was, pomódlcie się za mnie, bo niewiele wiem o tej Łodzi. Niestety jestem w stanie słabości większej niż wy, bo nic jeszcze nie wiem, jak i co, i w którą stronę. Muszę się wszystkiego nauczyć tu na tym miejscu! Bardzo proszę o pacierz za mnie"- prosił arcybiskup.

Podczas spotkania, każdy z kapłanów przedstawił się mówiąc gdzie i w jakiej parafii posługiwał oraz jak długo jest mieszkańcem Domu Księży Emerytów, a pod koniec każdy z księży otrzymał od nowego arcybiskupa jego książkę pt. "Skandal Miłosierdzia". Po opuszczeniu kaplicy abp Ryś udał się do kapłanów, którzy ze względu na stan zdrowia nie opuszczają swoich pokojów.

Łódź: abp Ryś z wizytą w Domu Księży Emerytów.

(fot. archidiecezja.lodz.pl)

Pytany, dlaczego jedną z pierwszych wizyt na terenie Łodzi odbywa w Domu Księży Emerytów, nowy metropolita odpowiedział: "bo Pan Jezus zaczynał od spotkania ze starszymi ludźmi jak Symeon i prorokini Anna. To najważniejsi ludzie tam, gdzie ma się coś nowego rodzić".

Łódź: abp Ryś z wizytą w Domu Księży Emerytów.

(fot. archidiecezja.lodz.pl)

W łódzkim Domu Księży Emerytów aktualnie mieszka 36 kapłanów, z których najstarszy ma 94 lata, a najmłodszy 53 lata. Do domu seniora przychodzą kapłani po zakończeniu swojej posługi w diecezji oraz ci, którym choroba nie pozwala posługiwać w duszpasterstwie.

Ingres nowego metropolity do katedry w Łodzi odbędzie się 4 listopada.

Więcej zdjęć znajdziesz >>TUTAJ<<

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Łódź: abp Ryś z wizytą w Domu Księży Emerytów. "To jest poważna armia. Niezły oddział księży!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.