Łódź: wyruszyła charytatywna biegowa pielgrzymka na Jasną Górę

Łódź: wyruszyła charytatywna biegowa pielgrzymka na Jasną Górę
(fot. shutterstock.com)
PAP / psd

Prawie 40 osób bierze udział w drugiej, łódzkiej charytatywnej biegowej pielgrzymce na Jasną Górę, która w sobotę rano wyruszyła spod kościoła św. Wojciecha. Do pokonania mają ok. 130 km. Na Jasną Górę chcą dotrzeć jeszcze w sobotę na Apel Jasnogórski.

Jak wyjaśnił koordynator akcji Jakub Żebrowski, za każdy kilometr, który uczestnik pielgrzymki przebiegnie, sponsor wydarzenia przekaże 10 złotych. Pieniądze mają trafić na potrzeby podopiecznych parafii św. Wojciecha w Łodzi. W ub. roku "wybiegano" około 7 tys. zł.

Bieg ma charakter sztafetowy, każdy pielgrzym może pokonać na raz tyle kilometrów, ile czuje się na siłach - 5, 10 czy nawet, jak deklarowali niektórzy przed rokiem, 50 km.

Trasę zabezpieczać będzie policja i jest tak wyznaczona, aby nie prowadziła przez drogi, gdzie jest duży ruch samochodów. Uczestnicy chcą dotrzeć na Jasną Górę ok. godz. 21 na Apel Jasnogórski.

Jedną z osób biorącą udział w charytatywnej biegowej pielgrzymce jest kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Łodzi, poseł PiS Waldemar Buda.

DEON.PL POLECA

W rozmowie z dziennikarzami zwrócił uwagę, że "pielgrzymka rośnie w siłę" - jest dwukrotnie więcej uczestników niż w ub. roku. Podkreślił, że choć każdy biegacz ma różne intencje, to wszyscy mają jeden wspólny cel - pomoc podopiecznym parafii św. Wojciecha. Dlatego - jak mówił - liczy się każdy przebiegnięty kilometr trasy.

Pytany, ile chce przebiec w tym roku przypomniał, że w ub. roku przebiegł 57 km. Teraz chce ten wynik poprawić. Poseł jest przekonany, że podobnie jak w 2017 roku tak i teraz uczestnikom uda się dobiec na Jasna Górę na Apel Jasnogórski. Jest przekonany, że to inicjatywa konieczna i potrzebna.

Z kolei koordynator akcji Jakub Żebrowski chciałby, aby ta pielgrzymka jednoczyła i była momentem, w którym wszyscy jej uczestnicy będą czuć się łodzianami. "Biegniemy dzisiaj z flagą Łodzi, aby pokazać w innych miejscowościach, które będziemy mijali, że pochodzimy z Łodzi" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Łódź: wyruszyła charytatywna biegowa pielgrzymka na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.