Londyn: zbiórka na pielgrzymkę Benedykta XVI

Radio Watykańskie

Dzień modlitw w intencji wizyty Papieża w Wielkiej Brytanii oraz kościelną zbiórkę na pokrycie jej kosztów przewidziano na najbliższą niedzielę (23 maja). Wrześniowa wizyta Benedykta XVI na Wyspach ma kosztować 15 mln funtów.

Kosztami wizyty z racji jej oficjalnego państwowego charakteru ma być obciążona zarówno strona rządowa, jak i kościelna. Kościół w Wielkiej Brytanii ma pokryć 7 mln funtów wydatków przeznaczonych na papieską wizytę. Benefaktorzy, czyli indywidualni ofiarodawcy, na wizytę papieską przekazali już 3 mln funtów. Strona kościelna do zrekompensowania całości wydatków potrzebuje dodatkowych 4 mln funtów. W praktyce oznacza to, iż statystycznie każdy katolik powinien przeznaczyć 1 funta, czyli około 5 złotych, na wizytę Papieża.

W najbliższą niedzielę 23 maja ma się odbyć ogólnokościelna zbiórka pieniędzy w kościołach Anglii, Walii i Szkocji z przeznaczeniem na pokrycie kosztów papieskiej wizyty. Najbliższa niedziela to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale przede wszystkim szczególny dzień modlitw w intencji papieskiej wizyty na Wyspach.

Abp Vincent Nichols, przewodniczący episkopatu Anglii i Walii, w odezwie do wiernych zachęca: „Papież umocni wiarę naszych wspólnot. Niech modlitwa odnowi nasze duchowe siły i pomoże tym spośród naszego społeczeństwa, którzy nie wierzą, ale poszukują drogi głębszego sensu i celu swojego życia”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Londyn: zbiórka na pielgrzymkę Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.