"Lubelski opłatek we Lwowie" - na Ukrainie

"Lubelski opłatek we Lwowie" - na Ukrainie
(fot. mario carvajal / flickr.com)
KAI / slo

Akcja "Lubelski opłatek we Lwowie" odbyła się 21-22 stycznia. Zorganizowało ją Stowarzyszenie "Wspólne Korzenie" i Urząd Miasta Lublina. Liczna grupa gości z Polski przywiozła dary dla Domu Dziecka w tym mieście, uczestniczyła w Mszy św. w katedrze lwowskiej, przełamała się opłatkiem z lwowiakami a na Cmentarzu Łyczakowskim uczciła pamięć pochowanych tam powstańców styczniowych.

- Od 14 lat przyjeżdżamy do Lwowa na spotkanie opłatkowe z naszymi rodakami lwowiakami. Widzę często, zwłaszcza u starszych ludzi, łzy radości, że przyjeżdżamy, że z nimi się spotykamy, rozmawiamy, że przełamiemy się symbolicznym, a jakże ważnym dla nas, katolików opłatkiem, że przywieziemy polski chleb, polskie wędliny i gościmy się wieczerzą wigilijną - powiedział KAI Zbigniew Wojciechowski, przewodniczący delegacji.

Zaznaczył, że po raz pierwszy "Lubelski opłatek we Lwowie" odbył się w nowym gmachu Konsulatu Generalnego RP w tym mieście. - Wcześniej nie było takiej możliwości. Na spotkaniu było prawie 400 osób. Była to piękna uroczystość - powiedział Wojciechowski.

Tradycyjnie goście z Polski przywieźli do Domu Dziecka na Górnym Łyczakowie we Lwowie podarki. Każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami i zabawkami. Niezależnie od tego dla samego Domu Dziecka przekazali dużą kuchnię elektryczną gospodarczą, obieraczkę gospodarczą do ziemniaków oraz komputer. - Niech służy dzieciom i pracownikom. Mam nadzieję, że są zadowoleni - powiedział przewodniczący delegacji lublinian.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Lubelski opłatek we Lwowie" - na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.