Luterański duchowny będzie rozdawał piłki. Żeby dzieci odeszły od komputerów i miały relacje

Luterański duchowny będzie rozdawał piłki. Żeby dzieci odeszły od komputerów i miały relacje
Fot. Anatoliy Samara / Depositphotos.com
1 tydzień temu
KAI/mł

„Dzieci przebywały bardzo długi czas podczas pandemii przy komputerach na lekcjach. Miały bardzo mało ruchu i nie spotykały się za często, a jak się spotykały to znowu na komputerze. - mówi ks. Jan Byrt, proboszcz filialnej parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Chce sprawić, by dzieci umiały "nawiązywać jeszcze lepsze relacje ze swoimi rówieśnikami, aby nie byli samotnymi egoistami, ale potrafili współpracować w drużynie”.

Kolejny raz proboszcz filialnej parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, ks. Jan Byrt będzie rozdawał dzieciom i młodzieży piłki z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zamierza to robić, tak jak przed laty, podczas ekumenicznych nabożeństw niedzielnych. Pierwsza taka modlitwa już 13 czerwca br. w salmopolskim kościele.

„Nabożeństwa odbywają się w każdą niedziele o godzinie 11.00. W czasie nabożeństwa chcemy naturalnie głosić słowo Boże, wielbić Boga pieśnią, a na koniec chcemy dzieciom podarować po piłce” – zapowiedział luterański duchowny, znany z wielu oryginalnych akcji ewangelizacyjnych.

Duchowny zbiera piłki od kilku miesięcy. „Wiele osób nam piłki ofiarowało. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ale dziękujemy Prezydentowi RP, który jako pierwszy przysłał do parafii ewangelickiej piłki” – przyznał i wytłumaczył, że chodzi o to, by stworzyć okazję, żeby dzieci odeszły od komputerów.

„Dzieci przebywały bardzo długi czas podczas pandemii przy komputerach na lekcjach. Miały bardzo mało ruchu i nie spotykały się za często, a jak się spotykały to znowu na komputerze. Teraz, w czasie Mistrzostw Europy i przez całe lato, chcemy, aby dzieci i młodzi ludzie zaprosili na podwórko swoich rówieśników i zaczęli grać. Zaczęli się ruszać i nawiązywać jeszcze lepsze relacje ze swoimi rówieśnikami, aby nie byli samotnymi egoistami, ale potrafili współpracować w drużynie” – dodał.

Ewangelicka parafia chce, aby dzieci zapraszały inne dzieci do wspólnej gry w czasie wakacji i tworzyły drużyny.

Luterański duchowny zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów ewangelizacyjnych. Zasłynął m.in. z budowy ołtarza europejskiego w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywały się nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy.

Duchowny organizował kolonie dla biednych dzieci. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Kilkanaście lat temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Luterański duchowny będzie rozdawał piłki. Żeby dzieci odeszły od komputerów i miały relacje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.