Madryt jest bezpieczny - przybywajcie!

Madryt jest bezpieczny - przybywajcie!
Młodzież z tzw. Ruchu 15 Maja jest jednak manipulowana przez ludzi, którzy mają swój interes polityczny. Ideologia bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.
M.Raczkiewicz CSsR / Radio Watykańskie / slo

"Hiszpania to kraj pokojowy. Pielgrzymi, którzy przybędą do Madrytu mogą czuć się bezpiecznie" - powiedział sekretarz generalny Światowych Dni Młodzieży. Ks. Gregorio Roldán skomentował w ten sposób alarmistyczny komunikat polskiego MSZ o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności w związku z napięciami społecznymi w tym kraju.

Do przyjazdu Papieża zostały zaledwie cztery dni. Ks. Gregorio Roldán jest zadowolony z przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, choć przyznaje, że musieli zacząć od zera - zarówno na płaszczyźnie administracyjnej, jak też duszpasterskiej. "O zorganizowaniu ŚDM marzyliśmy już w Toronto w 2002 r. Jan Paweł II uważał jednak, że powinny się one odbyć w Niemczech, aby dodać ewangelicznego bodźca tamtejszemu Kościołowi. Dla nas próbą była organizacja spotkania z młodzieżą na Cuatro Vientos podczas wizyty Jana Pawła II w 2003 r.".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Madryt jest bezpieczny - przybywajcie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.