Magdalena Urbańska o losowaniu biskupów: Pstryczek w nos

Magdalena Urbańska o losowaniu biskupów: Pstryczek w nos
For. Magdalena Urbańska Blog / Facebook / Archiwum BP KEP
Magdalena Urbańska Blog / pk

Magdalena Urbańska, autorka felietonów publikowanych na DEON.pl, odniosła się do wielkopostnego projektu portalu, polegającego na losowaniu i otoczeniu modlitwą biskupów diecezjalnych.

Autorka podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na swoim koncie na Facebooku. Jak sama przyznaje, na początku była sceptycznie nastawiona do losowania.

DEON.PL POLECA
"Widziałam wczoraj na DEON.pl zaproszenie by wylosować biskupa, za którego będę modlić się w Wielkim Poście. Na początku pomyślałam »e, po co mnie to?«, ale dziś zobaczyłam to znowu, wcisnęłam maszynę losującą i... wylosowałam swojego arcybiskupa".

Losowanie biskupów "pstryczkiem w nos"

Magdalena Urbańska przyznaje, że do tej pory nie modliła się często za biskupów.

"To się nazywa pstryczek w nos, proszę Państwa. Bo o ile za moją parafię i księży, którzy w niej pracują, modlę się bardzo często, o tyle za biskupów już nie" - napisała na swoim Facebooku felietonistka DEON.pl.

"Mieszkam w @ArchidiecezjaGdańska i będę się modlić za moich biskupów!" - zakomunikowała nasza autorka, po czym zachęciła do modlitwy:

"Zachęcam do udziału w akcji, a jeśli nie kręci Cię losowanie, zawsze zostaję Ci Twój biskup. No chyba że jesteś mną. Deon! Dzięki za tę akcję!".

Jak wylosować biskupa, w intencji którego będziesz się modlić?

  1. Otwórz artkuł: Wylosuj biskupa i otocz go modlitwą. To może być twoje wyzwanie na Wielki Post!
  2. Kliknij w znajdujący się powyżej przycisk "WYLOSUJ BISKUPA NA WIELKI POST". Kliknięcie zainicjuje proces losowania.
  3. Gdy losowanie dobiegnie do końca, zobaczysz "swojego" biskupa!
  4. Kliknij następnie w "Dowiedz się więcej", a przejdziesz do artykułu z najważniejszymi informacjami na jego temat oraz modlitwą, którą będziesz codziennie odmawiać!
  5. Nie zapomnij podzielić się "swoim" biskupem na Facebooku!

Dlaczego warto modlić się za Kościół, w tym za biskupów?

Modlitwa za Kościół jest wyrazem naszej wiary i odpowiedzialności za wspólnotę, którą sami tworzymy. Kościół, jako ciało Chrystusa, jest miejscem, w którym mamy umacniać wiarę, odkrywać i realizować swoje powołanie, korzystać z sakramentów i przygotować się do życia w niebie. Modląc się za Kościół, wyrażamy swoją troskę o niego, pragnąc, aby był on miejscem wzrostu duchowego każdego z nas. To dużo lepsze, niż narzekanie!

Źródło: Magdalena Urbańska Blog / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Magdalena Urbańska o losowaniu biskupów: Pstryczek w nos
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.