Magis Central Europe 2017: młodzi z całego świata w Polsce

Magis Central Europe 2017: młodzi z całego świata w Polsce
(fot. facebook.com/magis)
KAI / sz

Magis Central Europe 2017 - to kolejna edycja międzynarodowego spotkania młodych, organizowanego przez jezuitów z inspiracji ŚDM w Paryżu. W zakończonej właśnie rejestracji, chęć udziału zgłosiło ponad 200 osób z całego świata.

Zanim spotkają się wspólnie w Pradze, gdzie odbędzie się kulminacyjna część zjazdu, wezmą udział w 17 tzw. "eksperymentach", charakterystycznych dla jezuickiej formacji. Część z nich odbędzie się w Polsce.

Organizowane przez jezuitów Magis Central Europe 2017, to spotkanie dedykowane młodzieży w wieku 18-35 lat, które w dn. 20-23 lipca odbędzie się w Pradze. Jego tematem będą słowa św. Ignacego "Być kontemplatywnym w działaniu", będące kontynuacją tematu ubiegłorocznego spotkania, które odbywało się w Polsce i poprzedziło Wydarzenia Centralne ŚDM w Krakowie.

- Ma on na celu pokazanie młodym ludziom, że należy być równocześnie kontemplatywnym i aktywnym, że być magis, to być kontempl/aktywnym - piszą na swojej stronie organizatorzy.

DEON.PL POLECA

Kulminacyjnym punktem spotkania młodzieży w wieku 18-35 lat, będzie spotkanie, które odbędzie się w Pradze w dn. 20-23 lipca. Jego tematem będą słowa św. Ignacego "Być kontemplatywnym w działaniu", będące kontynuacją tematu ubiegłorocznego spotkania, które odbywało się w Polsce i poprzedziło Wydarzenia Centralne ŚDM w Krakowie.

Zjazd młodych w stolicy Czech poprzedzi 17 tzw. "eksperymentów", w których uczestnicy będą brali udział na terenie siedmiu krajów: Czech, Austrii, Węgier, Kosowa, Polski, Słowacji i Słowenii. Kilkudniowe eksperymenty, charakterystyczne dla formacji jezuickiej, będą się odbywały od 14 do 20 lipca i podzielone są na cztery kategorie: pielgrzymowanie i duchowość, społeczeństwo i kultura, służba oraz sztuka. Trzy spośród nich odbędą się w Polsce. Będą to:

  • wędrówka w Kotlinie Kłodzkiej, połączona z poznawaniem życia św. Ignacego Loyoli,
  • "Żywe kamienie" - eksperyment zorganizowany w Toruniu i nawiązujący do działalności wspólnoty o tej samej nazwie, zajmującej się ewangelizacją poprzez sztukę i oprowadzanie po kościołach,
  • posługa w Ośrodku Rehabilitacyjno-Leczniczym "Sosnowa Aleja" w Wardzynie.

Historia międzynarodowych spotkań młodzieżowych "Magis" sięga 1997 r. i przygotowań do ŚDM w Paryżu. Wówczas młodzież jezuicka z całego świata po raz pierwszy wzięła udział we wspólnej pielgrzymce, poprzedzającej udział w głównych uroczystościach spotkania młodych. Odtąd "Magis" poprzedzają także kolejne edycje ŚDM: w Kolonii (2005 r.), w Sydney (2008 r.), w Madrycie (2011 r.), w Rio de Janeiro (2013 r.) i w Krakowie (2016 r.)

Ideą spotkań jest poznawania i praktykowanie duchowości jezuickiej, a także służba innym i poznawanie poszczególnych rejonów świata, w których spotykają się młodzi uczestnicy kolejnych edycji "Magis".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Magis Central Europe 2017: młodzi z całego świata w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.