Marek Jurek o apelu papieża ws. Syrii
O tym, że dla wierzącego katolika oczywiste jest, że dla Boga nie ma niemożliwego - przypomina Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. Odpowiada on na apel papieża Franciszka, który ustanowił 7 września międzynarodowym dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na świecie.
"Dla każdego wierzącego katolika jest oczywiste, że Bóg może to, co nam wydaje się niemożliwe. Może odwrócić najbardziej nieuniknioną tendencję.
Dlatego tak ważne jest podjęcie apelu Ojca Świętego o modlitwę i post w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii. Gdy modli się całe chrześcijaństwo w szczególny sposób doświadczamy wspólnoty Kościoła. A świadomość tej wspólnoty jest szczególnie potrzebna dziś, gdy tylu naszych braci-chrześcijan na Bliskim Wschodzie przeżywa grozę wojny i prześladowań" - czytamy w przesłanej KAI wypowiedzi Marka Jurka.
Konrad Szymański: post i modlitwa w intencji pokoju w Syrii to rzecz dostępna każdemu
Post i modlitwa w intencji Syrii i Bliskiego Wschodu to rzecz dostępna dla każdego człowieka. To pokazuje realny wymiar solidarności chrześcijańskiej i ogólnoludzkiej w tej sprawie - podkreśla Konrad Szymański, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. Papież Franciszek ustanowił 7 września dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na świecie.
Apel Franciszka to bardzo cenny głos. Papież podkreślił duchowy wymiar tego dramatu i tym samym pokazał każdemu z nas rolę jaką możemy odegrać w tej sprawie - post i modlitwa w intencji Syrii i Bliskiego Wschodu to rzecz dostępna dla każdego człowieka. To pokazuje realny wymiar solidarności chrześcijańskiej i ogólnoludzkiej w tej sprawie - uważa poseł Szymański.
Jego zdaniem, gotowość do działań humanitarnych, w tym do przyjęcia uchodźców to ważne zadanie, także dla tych krajów, które jak Polska dystansują się od aktywnej roli w tym konflikcie. Kroki zostały już podjęte przez Niemcy i Austrię.
- Powinniśmy jednak pamiętać, że to ostateczność, której powinniśmy uniknąć. Powinniśmy zrobić wszystko, by plan przeprowadzenia czystek religijnych na Bliskim Wschodzie, które mają na celu likwidację obecności chrześcijan w tym szczególnym miejscu, nigdy się nie powiódł. Także Polska powinna działać aktywnie, by sprawa ta była na czele agendy negocjacji w sprawie przyszłości Bliskiego Wschodu - dodaje poseł.
Skomentuj artykuł