Modlitwa o pokój w łączności z Franciszkiem

Modlitwa o pokój w łączności z Franciszkiem
Bp Ignacy Dec (fot. pl:Wikipedysta:Lzur / pl.wikipedia.org / CC BY-SA 3.0)
KAI / mh

Bp Ignacy Dec przewodniczył 7 września w katedrze świdnickiej Mszy świętej w intencji pokoju. Na modlitwie zgromadziło się wielu wiernych oraz duchowieństwo. We wszystkich kościołach diecezji trwa modlitwa o pokój.

Wcześniej bp Dec wezwał swoich diecezjan, aby modlitwą i postem odpowiedzieli na apel papieża Franciszka. "W ubiegłą niedzielę, 1 września, podczas modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek, w obliczu sytuacji zagrożenia pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie, zwrócił się z gorącym apelem, by katolicy na całym świecie i wszyscy ludzie dobrej woli, w sobotę 7 września, w wigilię święta Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Królowej Pokoju połączyli się w modlitwie oraz na miarę swoich możliwości podjęli się dzieł pokutnych" - przypomniał bp Dec w specjalnym komunikacie.

DEON.PL POLECA"W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego zwracam się do wszystkich duszpasterzy, do osób życia konsekrowanego i do Was umiłowani Diecezjanie, byśmy ochoczo i wielkodusznie włączyli się w najbliższą sobotę w obejmującą cały świat modlitwę o pokój oraz podjęli pokutę (np.: post). Papież Franciszek tego dnia, pomiędzy godz. 19 a północą, będzie modlił się z wiernymi zgromadzonymi na placu Świętego Piotra w Rzymie, błagając Boga o pokój dla narodu syryjskiego oraz w intencji przezwyciężenia wszystkich sytuacji konfliktowych i przemocy na świecie"-wezwał biskup świdnicki.

"Proszę, by w sobotę, we wszystkich kościołach parafialnych diecezji świdnickiej, w łączności z Ojcem Świętym, w godzinach wieczornych, w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówiona została Litania Loretańska, modlitwa różańcowa oraz odśpiewana Suplikacja" - apelował hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Modlitwa o pokój w łączności z Franciszkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.