Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu. Wzięło w nim udział 1,5 tys. osób

Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu. Wzięło w nim udział 1,5 tys. osób
Fot. Jessica Rockowitz / unsplash.com
KAI / tk

1,5 tys. osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który 22 maja przeszedł ulicami Radomia. Wydarzenie rozpoczęło się od celebracji Mszy świętej w kościele farnym pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka, a zakończyło festynem rodzinnym.

Witając wiernych bp Marek Solarczyk nawiązał do dzisiejszej beatyfikacji Pauliny Jaricot - założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i założycielki ruchu Żywego Różańca. - Stajemy dzisiaj we wspólnocie rodzin całej naszej diecezji. Stajemy również w dniu beatyfikacji Pauliny Jaricot we wspólnocie tych, którzy głoszą miłość Boga innym w dziele rozkrzewienia wiary i którzy sprawiają przez modlitwę różańcową w dziele Żywego Różańca, by ta miłość była silna, pokonywała wszelkie trudności i przynosiła obfite owoce – mówił biskup Marek Solarczyk.

W homilii mówił, że hasło tegorocznego marszu: „I ślubuję ci!”, będzie okazją do odnowienia naszej wierności w przeżywaniu życiowych powołań, a szczególnie umocnienia jedności w rodzinach i odnowienia daru Miłości, jaki Bóg ofiarował małżonkom w Sakramencie Małżeństwa. - Stojąc wobec Boga, źródła miłości, odnówmy naszą wiarę, ponówmy naszą gotowość do tego, że chcemy być wierni w tych wszystkich ślubach, i zrobimy wszystko, aby nasza troska i oddanie, były zawsze mocne i aby chroniło to co jest darem Boga i Jego życia i miłości – powiedział ksiądz biskup Marek.

Bp Marek Solarczyk nawiązał również do trwających od 1 maja w diecezji radomskiej duchowych przygotowaniach do 50. rocznicy dnia, gdy w Radomiu, po sześciu latach uwięzienia przez władze komunistyczne, na szlak nawiedzenia wrócił obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W związku z tą rocznicą, w kolejnych tygodniach rozważane są poszczególne Śluby Jasnogórskie. W czwartym tygodniu wierni proszą o wypełnienie się w naszym życiu ślubu "stania na straży nierozerwalności małżeństwa, bronienia godności kobiety, czuwania na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne". Centralne uroczystości odbędą się 18 czerwca w Radomiu.

Ks. Sławomir Adamczyk mówił, że celem marszu było większe wyeksponowanie miłości małżeńskiej. - I dlatego na hasło tego wydarzenia wybraliśmy słowa: "I ślubuję Ci". Dlatego cieszę się, że wśród nas jest tyle małżeństw, bo to wy dzisiaj jesteście głównymi bohaterami – mówił diecezjalny duszpasterz rodzin.

DEON.PL POLECA

Po Eucharystii uczestnicy przeszli deptakiem, a następnie wzięli udział w festynie rodzinnym. Wystąpił zespół księży „Jak Najbardziej”. Były zabawy dla dzieci i konkursy dla rodzin.

- Chcemy zamanifestować obecność rodzin we współczesnym świecie. Chcemy pamiętać, że są rodziny, które potrzebują pomocy i dobrych wzorów. Rodzina to azyl, gdzie zawsze można wrócić, gdzie czekają na nas otwarte ramiona – mówili uczestnicy marszu.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu. Wzięło w nim udział 1,5 tys. osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.