"Maryja jest wzorem dojrzałości ludzkiej"

7 lat temu
KAI / im

Maryja jest wzorem dojrzałości ludzkiej i głębokiej kontemplacji - podkreślił nuncjusz apostolski w Polsce 24 sierpnia w Elblągu. Nawiązując do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej, zachęcał, by za przykładem Matki Bożej zauważać słabe punkty po to, by interweniować oraz modlić się w sprawach wymagających uzdrawiającego działania. Przed katedrą pw. św. Mikołaja abp Celestino Migliore przewodniczył Mszy św. z okazji 20. rocznicy utworzenia diecezji elbląskiej oraz zakończenia peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Watykański dyplomata nawiązując do zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej w diecezji elbląskiej powiedział, że jest ona "zewnętrznym, widzialnym znakiem duchowej pielgrzymki wiary, jaką przebywa każdy wierzący". Jest też - jak dodał - widocznym znakiem wspólnotowej drogi wiary, jaką przebywa Kościół.

Uroczysta Eucharystia z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski przed katedrą św. Mikołaja w Elblągu rozpoczęła się śpiewem hymnu Bogurodzica. W celebrze uczestniczą m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, emerytowany metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski.

Biskup elbląski Jan Styrna witając zebranych powiedział, że po trwającej 5 miesięcy peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach chce dziś zawierzyć Maryi diecezję elbląską.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Maryja jest wzorem dojrzałości ludzkiej"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Maryja jest wzorem dojrzałości ludzkiej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.