Maryja pomostem prowadzącym do Eucharystii

Maryja pomostem prowadzącym do Eucharystii
(fot. Nancy Bauer / Shutterstock.com)
6 lat temu
KAI / pk

Ponad 1,5 tys. osób wzięło udział w trzecim Diecezjalnym Zjeździe Kół Żywego Różańca który odbył się w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Przebiegał on pod hasłem "Wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi".

W programie zjazdu znalazły się konferencja, wspólny różaniec oraz świadectwa. Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka, który podkreślił rolę Najświętszej Maryi Panny na drodze wiary mówiąc, że jest Ona pomostem prowadzącym nas do Eucharystii.

"Podobnie jak nasze ludzkie mamy ofiarowały nam w chwili poczęcia swoje ciało i a później karmiły nas swoim mlekiem tak nasza Niebieska Matka daje nam Swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Poprzez swoje zawierzenie Bogu Maryja uczy nas przyjęcia Chrystusa i zaufania w Jego prowadzenie" - powiedział bp Solarczyk. Dodał jednocześnie, że poprzez trwanie w komunii z Jezusem człowiek staje się kanałem łaski dla tych, którzy go otaczają. "Bóg będzie mógł wówczas ze spokojem do nas powiedzieć: Jeśli będziesz trwał przy Mnie to inni też znajdą drogę do tego źródła, inni też uczynią z tego moc i sens swojego życia" -stwierdził.

Bp Solarczyk zachęcał także członków Żywego Różańca do spojrzenia na różne, niekiedy bardzo trudne doświadczenia historyczne polskiego narodu. "Możemy podejmować wiele inicjatyw, możemy starać się przekonywać innych do naszych racji, mówić przepraszamy, czy liczyć, że inni nas przeproszą. Jednak wobec dramatów, które się rozegrały w różnych miejscach naszej Ojczyzny ludzkie wysiłki okazują się nie wystarczające" - mówił.

"Stając wobec tragedii osób bestialsko traktowanych, męczonych, stając wobec dramatu ludzi, na których oczach ginęli ich najbliżsi potrzeba modlitwy i mocy Bożego Ducha który przynosi ukojenie. Tylko On jest w wstanie uleczyć zranione ludzkie serca. Wówczas Boża Prawda zajaśnieje swoim blaskiem i cała reszta się wyjaśni. Pojawi się również mocna nadzieja na przyszłość. Nie będzie ona jednak płynęła tylko do człowieka ale od Boga" - przekonywał bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Na terenie diecezji jest obecnie ponad 1600 Kół Żywego Różańca. Tylko w ciągu ostatniego roku przybyło 150 wspólnot. Obok kół stanowych są także zrzeszające grupy zawodowe, czy branżowe np.: nauczycieli, pracowników służby zdrowia. Największą grupę stanowią koła modlące się za dzieci i rodziny. "Dzięki modlitwie różańcowej moja córka jest w stanie przyjąć i przeżywać swoją chorobę" - powiedziała Kazimiera, matka niepełnosprawnej Kasi. Siedemnastoletni Jarek znalazł natomiast w modlitwie różańcowej ukojenie po stracie swoje mamy. "Dzięki Maryi mogę codziennie stawiać czoło swojemu życiu" - wyznał.

Trzeci Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca zakończył się koncertem zespołu "Kapela znad Baryczy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Maryja pomostem prowadzącym do Eucharystii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.