Matka, która przebaczyła mordercy swojego syna

Matka, która przebaczyła mordercy swojego syna
Fot.: ryanking999/depositphotos.com
KAI/tkb

Monika Kornecka z Krakowa została laureatką Międzynarodowej Nagrody św. Rity. Przyznawana jest ona kobietom, które w swoim życiu zrealizowały ewangeliczne przesłanie o przebaczeniu. Wyróżnienia zostaną wręczone 22 maja w Cascii - podała KAI.

Od 1988 roku kobiety, które na wzór św. Rity dają świadectwo przebaczającej miłości otrzymują specjalne wyróżnienia. W tym roku będą to: Anna Lorenza „Annalori" Gorla Ambrosoli, Monika Kornecka i Geltrude „Gina" Garrisi.

DEON.PL POLECA
Monika Kornecka jest trzecią nagrodzoną kobietą z Polski. W 1990 r. Nagrodę św. Rity przyznano Mariannie Popiełuszko, matce bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w 1999 r. piosenkarce Eleni, która przebaczyła mordercy swej córki Afrodyty.

Uzasadnienie przyznania nagrody Monice Korneckiej brzmi następująco: „Monika Kornecka, która pochodzi z Krakowa, otrzymuje Wyróżnienie, ponieważ wzorem św. Rity bez wahania wybaczyła zabójcy swojego syna, natychmiast odrzucając prośby o zemstę i nienawiść, które rozprzestrzeniały się w sieci wokół jego rodziny. Było to przebaczenie, które stało się realne w modlitwie o nawrócenie mordercy. Wszystko to połączone zostało z decyzją oddania się opiece nad cierpiącymi i umierającymi dziećmi, aby być jeszcze bardziej płodną matką" - informuje KAI.

Mama Dawida w 2017 roku udzieliła wywiadu dla "Posłańca św. Antoniego z Padwy", powiedziała: "Wszelka agresja, złe myślenie o kimś przede wszystkim nas samych zabija, nam nie pozwala żyć. Mogę czasem myśleć, że jestem zła na tego, na tamtego, ale to zło jest we mnie. Przebaczenie nie zabiera mi bólu, ale pozwala żyć. Można pójść w inną stronę, bez Pana Boga. Ale wtedy to jest nienawiść. Tak naprawdę koniec życia. Gdybym została w nienawiści, to byłoby już po moim życiu. Nienawiść nie pozwala żyć, nie pozwala oddychać".

Pierworodny syn Moniki i Krzysztofa Korneckich Dawid został zamordowany przez agresywnego przechodnia 7 września 2013 roku, w swoje 23. urodziny. Warto zaznaczyć, że oboje rodziców przebaczyli zabójcy.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Kilkadziesiąt cudów świętej Rity opisanych w jednej książce

Dziesiątki współczesnych świadectw: z północy i południa, ze wschodu i zachodu Polski. Wszędzie, gdzie pojawia się św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych, przychodzą wypraszane za Jej wstawiennictwem...

Skomentuj artykuł

Matka, która przebaczyła mordercy swojego syna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.