Media powinny coraz skuteczniej ewangelizować

KAI / psd

"Media powinny coraz skuteczniej prowadzić współczesnego człowieka do spotkania z Chrystusem" - napisał bp Piotr Libera w liście inaugurującym działalność nowej rozgłośni radiowej w diecezji płockiej - Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Przesłanie to jest czytane w kościołach diecezji płockiej w 48. Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu. Ponadto odbywa się zbiórka ofiar do puszek na tę rozgłośnię.

W liście do diecezjan bp Libera przypomina, że 48. Światowemu Dniu Środków Społecznego Przekazu towarzyszy hasło "Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania". Papież Franciszek w specjalnym orędziu zwrócił uwagę, jak ważna jest "obecność Kościoła w świecie komunikacji, aby rozmawiać ze współczesnym człowiekiem i prowadzić go na spotkanie z Chrystusem".

Biskup płocki informuje, że mając na uwadze cel wyznaczony przez Ojca Świętego, "by media prowadziły coraz skuteczniej współczesnego człowieka do spotkania z Chrystusem", a także uwzględniając potrzeby wynikające z nowej ewangelizacji, w miejsce istniejących dotychczas dwóch rozgłośni radiowych w Płocku i Ciechanowie powołał do istnienia jedną stację - Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Próbnego sygnału nowej rozgłośni można słuchać od 23 czerwca, natomiast 21 września rozpoczyna ona działalność oficjalnie. Rozgłośnia nadaje na częstotliwościach: 104,3 MHz w Płocku i okolicach oraz 103,9 MHZ w Ciechanowie i okolicach.

"Zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorącą zachętą do słuchania naszej nowej diecezjalnej stacji radiowej! Liczę, że każdy znajdzie na jej falach coś dla siebie - przestrzeń do modlitwy, informacje z życia Kościoła, rzetelne newsy, dobrą muzykę i wiele innych powodów, które pozwolą związać się z Katolickim Radiem Diecezji Płockiej. Ufam, że stanie się ono stałym gościem w Waszych domach. Często korzystajcie z niego i powiedzcie o nim innym!" - zachęca biskup płocki.

Prosi także o modlitwę za pracujących w KRDP dziennikarzy, zarówno księży, jak i świeckich, aby ich codzienna praca przynosiła "dobre owoce w życiu i w sercach słuchaczy".

Przesłanie bp. Libery jest czytane diecezjanom w niedzielę 21 września. Ponadto odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz KRDP. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na rozwój diecezjalnej rozgłośni, a szczególnie na realizację jej misji ewangelizacyjnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Media powinny coraz skuteczniej ewangelizować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.