Meksyk: tłumy pielgrzymów w Guadalupe

Meksyk: tłumy pielgrzymów w Guadalupe
(fot. EPA/MARIO GUZMAN)
PAP / psd

 Tłumy pielgrzymów przybywają od soboty do bazyliki Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe w stolicy Meksyku. Patronce Ameryki Łacińskiej śpiewają "mananitas" - meksykańskie piosenki urodzinowe. W poniedziałek przypada rocznica objawienia NMP z Guadalupe.

W bazylice i jej okolicach oczekiwanych jest ponad sześć milionów wiernych do poniedziałku wieczorem, w dzień poświęcony Matce Bożej Z Guadalupe - poinformowały władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo w rejonie świątynii.

W okolicy rozmieszczono 5 tys. funkcjonariuszy i 13 tys. kamer bezpieczeństwa, a do pomocy w zapewnieniu opieki skierowano też personel medyczny.

Bazylika, najważniejsza świątynia maryjna w Ameryce Łacińskiej, położona u stóp wzgórza Tepeyac, od weekendu przeżywa intensywny napływ wiernych, przybywających całymi rodzinami z różnych stanów z okazji uroczystości.

W miejscu, gdzie znajduje się bazylika, według tradycji Najświętsza Maria Panna kilkakrotnie objawiła się Indianinowi Juanowi Diego 480 lat temu, po raz ostatni 12 grudnia 1531 roku. Szczególną czcią wiernych otoczony został jej wizerunek, który w cudowny sposób pojawił się na płaszczu Indianina i jest przechowywany w świątynii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Meksyk: tłumy pielgrzymów w Guadalupe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.