Papież: Jej uścisk ukazał, czym ma być Ameryka

Papież: Jej uścisk ukazał, czym ma być Ameryka
(fot. EPA/CLAUDIO PERI )
KAI / slo

Podczas dzisiejszej audiencji Ojciec Święty przypomniał, że jutro, 12 grudnia obchodzone jest liturgiczne święto patronki Ameryki, Matki Bożej z Guadelupe. Objawiła się Ona Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach Miasta Meksyk.

Oto tekst papieskiego apelu w tłumaczeniu na język polski:

Jutro przypada święto Matki Bożej z Guadalupe, patronki obu Ameryk. Chciałbym pozdrowić wszystkich moich braci i siostry na tym kontynencie, a czynię to mając na myśli Maryję Pannę z Tepeyac. Kiedy Matka Boża objawiła się św. Juanowi Diego, jej twarz nosiła rysy kobiety o mieszanej krwi, metyski, a jej szaty miały wiele symboli rodzimej kultury. Podobnie jak Jezus, Maryja jest blisko wszystkich swoich synów i córek. Będąc troskliwą matką towarzyszy im w drodze przez życie. Dzieli wszystkie radości i nadzieje, smutki i kłopoty Ludu Bożego, który składa się z mężczyzn i kobiet wszystkich ras i narodów.

Kiedy obraz Matki pojawił się płótnie-tilmie Juana Diego, był on zapowiedzią, że Maryja obejmie swą opieką wszystkie ludy rozległych obszarów Ameryki, ludów, które już tam mieszkały, i tych, które dopiero miały przybyć.

Uścisk Maryi ukazał, czym ma być Ameryka - Północna i Południowa: ziemią, gdzie różne narody żyją razem; ziemią gotową, by przyjąć życie ludzkie na każdym etapie, od łona matki po starość; ziemią przyjmującą imigrantów, ubogich i marginalizowanych, w każdym wieku. Ziemią hojności.

DEON.PL POLECA

Takie jest orędzie Matki Bożej z Guadalupe i to jest również moje orędzie, orędzie Kościoła. Proszę wszystkie narody obu Ameryk, aby szeroko otworzyły ramiona, jak Maryja Panna, z miłością i czułością. Modlę się za was wszystkich, drodzy bracia i siostry i proszę was o modlitwę za mnie! Niech radość Ewangelii zawsze trwa w waszych sercach. Niech Pan was błogosławi i niech zawsze będzie przy was Matka Boża.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: Jej uścisk ukazał, czym ma być Ameryka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.