Mężczyzna chciał zabić kierowcę biskupa. Wkrótce ma ruszyć proces w tej sprawie

Mężczyzna chciał zabić kierowcę biskupa. Wkrótce ma ruszyć proces w tej sprawie
Fot. Sandra Dempsey / unsplash.com
PAP / tk

Na 10 października sąd wyznaczył termin pierwszej rozprawy w sprawie usiłowania zabójstwa kierowcy biskupa Roberta Chrząszcza. W listopadzie ub. r. 30-letni Krzysztof K. mieszkaniec Myślenic zaatakował go nożem.

Proces ruszy przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura skierowała z końcem maja. W trakcie postępowania śledczy uzyskali m.in. opinię biegłych, w której nie zakwestionowano poczytalności podejrzanego.

Atak nożownika na kierowcę biskupa

Do ataku na kierowcę bp. Roberta Chrząszcza doszło w listopadzie podczas oficjalnej wizyty kanonicznej duchownego w Myślenicach. Jak informowała niedługo po tym zdarzeniu Prokuratura Okręgowa w Krakowie, 56-letni poszkodowany zeznawał, że po zaparkowaniu samochodu robił zdjęcia okolicy - wtedy zobaczył, że w jego kierunku biegnie mężczyzna. Ten zaatakował go, uderzając dwukrotnie nożem - w okolice głowy i serca.

56-latkowi udało się odebrać nóż, a wtedy sprawca uciekł. Kierowca w stanie poważnym został przetransportowany do szpitala.

DEON.PL POLECA

Przestępca przyznał się do winy

Krzysztof K. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń trwających powyżej siedmiu dni. Przyznał się do winy. Jak informowała prokuratura, wyjaśniał on, że nie wie, dlaczego to zrobił, ani jaki był powód takiego zachowania, a także, że z uwagi na spożywanie alkoholu fragmentarycznie pamięta przebieg samego zdarzenia.

Rzecznik PO w Krakowie przekazał na początku śledztwa, że mężczyźni się nie znali i że atak nie był motywowany względami religijnymi.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Skomentuj artykuł

Mężczyzna chciał zabić kierowcę biskupa. Wkrótce ma ruszyć proces w tej sprawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.